logo

reklam

“Çocuk Şenliği”ni Çocuklarla Yaşadık

cafer özdemirAMASYA Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl ilkini düzenlediği “Çocuk Şenliği” Soğukpınar mevkiinde yapıldı ve büyük ilgi gördü.
Çocuklar için özel bir program hazırladıklarını belirten Başkan Cafer Özdemir, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, 23 Nisan 1920’de Türk Milletinin bağımsızlığı ve çağdaşlaşması yolunda atılan ilk adım olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 97. yılını kutladıklarını belirterek, “Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın, aralarındaki kardeşlik, sevgi, dostluk bağlarını geliştirerek barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmalıyız. Dünya çocuklarının kin ve nefret tohumlarıyla yetişmeleri onlara yapılan en büyük haksızlıktır. Dünyada ağlayan, ezilen ve savaş ortamında yetişen değil uçurtma uçuran, oyunlar oynayan ve gülen bir nesil oluşturmalıyız. Çocuklarımızın kalbindeki temizlik, sıcaklık tüm insanlığı saracak kadar büyük, herkese yetecek kadar bereketlidir. Unutmayalım ki çocuklarımızın sevgisi tüm silahları yener. Çocuklarımızı olumsuzluklara mahkum etmemeliyiz, onları; vatan, millet, bayrak ve en önemlisi insan sevgisiyle yetiştirmeliyiz. ‘Yaratılanı severiz, Yaratan’dan ötürü’ düşüncesiyle toplumumuzda kardeşçe ve bir olarak yaşamayı onlara öğretmeliyiz. Geleceğimiz olan çocuklarımızı çok seviyoruz.” dedi.
Bu yıl ilki yapılan Çocuk Şenliği’nin çocuklar ve aileleri tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirten Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusal egemenliğimizi ilan ederek dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu katlamak ve çocuklarımızı bir nebze de olsa mutlu etmek amacıyla 23 Nisan Çocuk Şenliği başlığıyla bir etkinlik düzenledik. Bu etkinlik gelecek yıllara taşınacak ve geleneksel olacağını bildirdi.
Amasya Belediyesi tarafından düzenlenen programa Vali Salih Işık, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik ile çocuklar ve aileleri katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle