logo

reklam

Çocuklara geri dönüşüm öğretiliyor

Çocuklara geri dönüşüm öğretiliyor
Öğrenciler Atıkları Toplayıp Geri Dönüşüme Kazandırıyor. Çocuk Hakları Komitesi Üyesi Çocuklar ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek amacıyla Yedikuğular Kuş Cenneti’nin bulunduğu alanda atıkları topladılar.
Yedikuğular Kuş Cenneti’nin bulunduğu alanda etkinlik gerçekleştirerek kağıt, cam ve plastik atıkları toplayan Çocuk Hakları Komitesi Üyesi Çocuklara eşlik eden Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Yusuf Uludağ, “Sıfır Atık Projesi ile atık oluşumunu azaltılacak, israfı önleyecek, atıkları kaynağında ayrı toplayarak geri dönüşüme kazandıracak ve ekonomiye katkı sağlayacağız. Bu noktada da çocuklarımızın ve gençlerimizin projeye katılım sağlaması, uygulamaların gelecek nesillere taşınması açısından önem arz etmektedir.” dedi.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri’nde kalan çocuklar tarafından etkinlik düzenlendi.
Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılmasının hedeflendiği proje çerçevesindeki etkinliğe Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Yusuf Uludağ, İl Çocuk Hakları Yetişkin Temsilcisi Gizem Dikmen, ev sorumluları, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü personeli ve çocuk evlerinde kalan çocuklar katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle