logo

reklam
25 Ağustos 2015

Çomaktekin; Aile toplumların temelidir

vali çomaktekin aileAmasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Aile toplumların temelidir. Toplumların en önemli müessesesi ailedir. Güçlü müreffeh, sağlıklı, huzurlu toplumlar düzgün aileler sayesinde oluşur. Aileler sağlam olduğu müddetçe toplumlarda sağlam olur. Geleceğe emin adımlarla sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yürür.” dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Aile Eğitim tanıtım toplantısı yapıldı. Vali Çomakqtekin başkanlığında yapılan toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem, Daire Müdürleri ve diğer ilgililer katıldı.
Devlet olarak anayasamıza göre de toplumların refahını ve huzurunu sağlamakla mükellefiz diyen vali Çomatekin, evletimiz çok önemli çalışmalar yürütüyor. Biz dinimizi, dilimizi, birliğimizi, örfümüzü, âdetimizi, geleneklerimizi hep aile ortamında kazanırız. Bunları aile ortamında sevgiyle, şefkatle, merhametle, edeple medeni bir şekilde öğrendiğimiz müddetçe bu güzellik dalga dalga bütün topluma yayılır ve toplumda o derece huzurlu ve mutlu olur. dedi.
Vali Çomaktekin, son yıllarda aileyi ve dolayısıyla toplumu tehdit eden olumsuz gelişmeler var. Hepimiz bunun farkındayız. Ailelerde boşanmalar artmakta çocuklar yetim ve öksüz kalmaktadır. Yapılan bütün tespitler şunu gösteriyor, suç işleyen insanlar, ya parçalanmış ailelerden ya da ailesinde sevgiden, merhametten uzak yetişmiş, anne ve babanın iyi örnek model olmadığı çocukların suçlara karıştığı görülüyor. Bu da bize şunu hatırlatıyor; ailenin içine sevgiyi, merhameti, şefkati, dini değerlerimizi, manevi değerlerimizi ikame etmemiz çok önemlidir. Maalesef batının kültür yozlaşması adı altında toplumumuz çok ciddi sıkıntılar yaşadı ve yaşamaya devam ediyor.
Bizimde devlet olarak, bütün vatandaşlarımızla beraber sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte önemli bir çalışma yürütmemiz gerektiği inancındayız. İşte bu açıdan bugün Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün aileleri eğitecek kişilere bu eğitimi vermesi önemlidir. Bu kardeşlerimiz gönüllü bir şekilde büyük bir özveri ile aile bilincinin güçlenmesi, aile değerlerinin artması, ailenin korunması ve geliştirilmesi için gerçekten yüksek bir sorumluluk duygusuyla, büyük bir hassasiyetle önemli çalışmalar yürütüyorlar. dedi.

Share
703 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle