logo

reklam

Çomaktekin; Bir milletin gücü, çocukların sağlığına bağlıdır.”

vali çomaktekin

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Unutmayalım ki sağlıklı bebek, sağlıklı gelecek demektir. Bir milletin gücü, çocukların sağlığına bağlıdır.” dedi.
Vali Çomaktekin, beraberinde Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz ile birlikte Halk Sağlığı İl Müdürlüğünce organize edilen “Gözün Aydın Projesi” kapsamında kısa süre önce bebekleri dünyaya gelen Eski ve Bülbül ailelerini ziyaret etti.
Vali İbrahim Halil Çomaktekin, ağlık hizmetlerinin bir devlet görevi olduğu anlayışından hareketle, sağlık hizmetlerini yurttaşların yaşadığı en uç yerlere kadar yayarak, herkesin bu hizmetlerden hakça yararlanmasını, koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerinin bir arada yürütülmesini ve halkın sağlık hizmetlerine katılımını sağlayarak toplumun sağlık düzeyini geliştirmeyi amaçlandığını söyledi.
Program kapsamında Sevilay Eski ile bebeği Ecrin ve Şükran Bülbül ile bebeği Safiye’yi ziyaret eden Vali Çomaktekin her iki aileyi de tebrik ederek, Ecrin ve Safiye’ye aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluk dolu bir ömür diledi.
Vali Çomaktekin, ziyaretlerde annelere çiçek takdim ederek bebeklere altın hediye etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.