logo

reklam

Çomaktekin; Bütün insanlığın sorumlu olduğu yaşam alanıdır

çevnre temizliği

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “İnsanlık, varoluşundan bu yana çevresini kendi ihtiyaçları doğrultusunda biçimlendirmeye çalışmış, bu zaman zarfında da çevreyi etkilemiş ve ondan etkilenmiştir. Nasıl ki tabiatın insan hayatı üzerinde etkileri varsa, bizlerin faaliyetlerinin de tabiat üzerinde etkisi bulunmaktadır.” dedi.
Çevre Haftası münasebetiyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce organize edilen yürüyüş ve çevre temizliği yapıldı.
“Çevre, bir kurum ya da kuruluşun değil, bütün insanlığın sorumlu olduğu yaşam alanıdır.” diyen vali Çomaktekin, Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için; küresel boyutta yaşanan çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunularak kirlenmenin önlenmesi, tabiatın korunarak tahribatın engellenmesi, yeşil alanların korunması ve arttırılması ile kamuoyunun bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir. Sağlıklı bir yaşamın sürdürülmesi ancak sağlıklı bir çevreyle mümkündür. dedi.
Vali Çomaktekin, İnsanlığın ortak meselesi için görevli kamu kurumları yanında, eğitim kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, gönüllü kuruluşlarımız, yazılı görsel medya ve tüm bireyler olarak hep birlikte çaba sarf etmeli ve iş birliğini güçlendirmeliyiz. Maksadımız daha yeşil, daha güzel, daha temiz ve daha yaşanabilir bir Amasya ve Türkiye hedefini gerçekleştirmektir. Çevre sorunları konusunda yapılan çalışmaları desteklemeye, yakından takip etmeye ve himayeme almaya devam edeceğim. dedi.
Hüseyin Poroy İlkokulundan başlayan yürüyüş Kale Parka kadar devam etti. Vali Çomaktekin ve beraberinde Belediye Başkan yardımcısı Cengiz Erdem, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve öğrenciler çevre temizliği yaptılar.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle