logo

reklam

Çomaktekin; Engelli Bireylerin Yanındayız

Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Devlet olarak daima engelli bireylerin gelişimleri ve sosyal hayatta daha fazla yer almaları için çalışıldığını söyledi.
“Özel İnsanlar İçin Özel Tasarımlar Eğitim Projesi” kapsamında Almanya’nın Dorsten Kentinde 21 günlük staj eğitimine katılan öğrenciler, Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü Mürsel Topsakal ve öğretmenler Vali İbrahim Halil Çomaktekin’i makamında ziyaret etti.
Amasya Mesleki Eğitim Merkezi (Çıraklık Eğitim Merkezi) ile Osman Yıldırım Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Amasya Endüstri Meslek Lisesi ve Gümüşhacıköy Mesleki Eğitim Merkezinin ortak projesiyle mesleki eğitim alan 28 engelli öğrencimiz Almanya’da mesleki eğitim alarak Hollanda, Fransa ve Belçika gibi çeşitli ülkeleri de gezme fırsatı yakaladılar.
Vali Çomaktekin, engelli öğrencilerimizin bu proje kapsamında alacakları eğitimin ve burada edindikleri tecrübenin, onların ufuklarını açacağını ifade ederek, bu önemli projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Çomaktekin, bu tip çalışmaların bundan sonrada artarak devam edeceğini vurgulayarak “Bu proje ile engelli öğrencilerimizin özgüvenlerinin artması ve toplum içerisinde söz sahibi olmaları amaçlanmıştır.” dedi.
Ziyaretin sonunda Vali Çomaktekin öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

 

vali

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle