logo

reklam

Çomaktekin; İnsan bizim için her zaman azizdir.

Amasya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğince düzenlenen bahar şenliği araydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezinde gerçekleşdi.
Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “İnsan bizim için her zaman azizdir. Son yıllarda devletimiz insanımıza ayrı bir değer vermeye başladı. Bütün insanlarımıza, engelli vatandaşlarımıza, ruh hastalığı olan vatandaşlarımıza sosyal devlet olmanın icaplarını en iyi şekilde yerine getirerek, devletimiz hizmet sunmaya başladı.” dedi.
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesiyle hareket eden bir sosyal devlet anlayışı olduğunu belirten vali Çomaktekin, Amasya’da ruh hastalığı olan vatandaşlarımıza sosyal devlet olma adına Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından insanlık adına güzel projelere imza atılıyor. sosyal, kültürel faaliyetler alanında imkân sunulduğunda karşılığı alınmaya başlanıyor. Onların da yüzlerinin tebessüm ettiğini, mutlu olduğunu ve dolayısıyla ailelerinin de mutlu olduğunu görüyoruz. dedi.
Dr. Ali Faik Kaya, Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin faaliyetleriyle ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Tedavi gören hastaların skeç gösterileri, halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle devam eden program Türk Halk Müziğinin güzel ezgilerinin okunmasıyla son buldu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.