logo

reklam

Çomaktekin; İnsan Sağlığı ve Güvenliği bizler için ön plandadır.

vali çomaktekin sağlıkAmasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Halk sağlığı uygulaması sağlıklı bireyin sağlıklı toplumu oluşturacağı anlayışından yola çıkarak, bireyin anne rahminden hayatının sonuna kadar olan tüm süreçte sağlıklı yaşam sürmesini ve hastalıklardan korunmasını amaçlar. Bireyi fiziksel, biyolojik ve sosyal çevresi ile bir bütün olarak görür, sağlık hizmetini kişiye hem sağlıklı iken hem hasta iken sunar. Sadece hastaneye ulaşanları değil tüm toplumu kapsar. dedi.
Halk Sağlığı Haftası münasebetiyle Yavuz Selim Meydanında Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan stantlara Amasyılılar büyük ilgi gösteriyor. Vali çomaktekin beraberinde Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Faruk Tonga ile birlikte stantları gezdi.
Vali Çomaktekin, sağlıklı bir toplum için sağlıklı bireylerin yetiştirilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Koruyucu hekimliğe önem veriyoruz. Halk sağlığını korumak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İnsan Sağlığı ve Güvenliği bizler için ön plandadır. Bunun için büyük bir gayretle çalışıyoruz.” dedi.
Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz ise, Halk sağlığı ordusu olarak amaçlarının koruyucu hekimlik ile hastalıkların önlenmesi için politikalar üretmek olduğunu belirterek, “Bireysel ya da toplumsal olarak hastalıkların ortaya çıkmasını engellemek birincil hedefimizdir. İnsanlarımızı hasta olmadan eğitip onlara hasta olmamayı öğretirsek görevimizi yerine getirmiş oluruz” ifadelerini kullandı.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Faruk Tonga, “Koruyucu hekimlik çalışmalarını yaygınlaştırmak, eğitimler düzenleyip toplum bilincini artırarak hastalıkları meydana gelmeden önlemek ve hayat standardını yükseltmek, halk sağlığı çalışmalarının temel amaçlarındandır” ifadesini kullandı.
Halk Sağlığı İl Müdürlüğünce kurulan stantlarda, obezite birimi tarafından halka vücut kitle endeksi ölçümü, tütün birimi tarafından karbon monoksit ölçümü gerçekleştirilmektedir. Aile Hekimliği Şubesi tarafından Aile Hekimliğinin tanıtımı yapılarak koruyucu diş sağlığı hakkında eğitimler verilmektedir. Ayrıca kanser birimi halkı, kanser taramaları hakkında bilgilendirerek, taramalarını yaptırmaya teşvik etmektedir. Sağlıklı Yaşam Merkezinde görevli çocuk gelişim uzmanı, stantta halka bu konuda hizmetler vermekte. Ayrıca sağlık birimler stantlarda halka el broşürleri dağıtarak ve eğitim vererek, koruyucu sağlık hizmetleri konusunda halkı bilinçlendirmeye çalışmakta.

Share
1422 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle