logo

reklam

Çomaktekin; Su Hayattır

vali çomaktekin suAmasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Sağlıklı su içmenin insan sağlığı açısından ne kadar önemli olduğunu vurguladılar. Temel ihtiyaç olan suyun vatandaşlarımıza en sağlıklı ve temiz bir şekilde içirilmesi bizim en önemli vazifelerimizin başında geliyor. dedi.
İl Özel İdaresi tarafından Mahmatlar, İlyasköy ve Sevincer köyüne yapılan içme su depolarını yerinde inceledi. Vali Çomaktekin’e köylerdeki incelemelerinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz ile birlikte ilgili birim müdürleride hazır bulundu.
Son iki yılda İl Özel İdaresinin sorumluluk sahasındaki Belediye mücavir alanı dışındaki yerlerde, kırsal alanlarda, köylerde vatandaşlarımıza temiz ve sağlıklı su içirmek için büyük mesafeler aldıklarını belirten Vali Çomaktekin, ‘Su hayattır’ sloganı ile çalıştık. Köylerimize daha sağlıklı ve hijyenik içme suyu sağlamak için su depolarını yenileme çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.
Vali Çomaktekin, “İnsanımızın sağlığı bizim için kıymetlidir. Sağlıklı olmanın yolu da sağlıklı içme suyundan geçiyor. Bütün sorumluluk sahamızda su depolarının sıhhi olması ve standartlara uygun olması bizleri ayrıca sevindirecektir. İl Özel İdaresi olarak çok önemli kaynaklar aktardık. Halk Sağlığı Müdürlüğü suyun önemli ve kaliteli suyu kullanmanın hassasiyeti üzerinde önemli çalışmalar yürütüyorlar. Bu çalışmalarla vatandaşımız daha sağlıklı içme suyuna kavuşacaktır.” dedi.
Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz, Su canlıların yaşaması için hayati bir öneme sahiptir. Aynı zamanda her insanın vücut ağırlığının %63’ü sudan oluşmaktadır. Ülkemiz sanıldığı gibi su zengini bir ülke değildir. Gerekli önlemler alınmadığı takdirde yakın gelecekte su sorunları yaşamaya aday bir ülke konumundadır. Bu nedenle içme ve kullanma sularının uygun şekilde kullanılması insan hayatı için büyük önem arz etmektedir. dedi.
Nergiz, Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak Amasya il genelinde bulunan su depolarının durumları ile ayrıntılı raporlar düzenlenmiş ve Valiliğimizin öncülüğünde yenilenmeleri, bakım ve onarımları %85 oranında tamamlamış bulunmaktayız. Mevcut depolarımızın 379 tanesinde klor cihazı bulunmaktadır. 2015 yılı Ocak-Haziran dönemlerinde 220 adet denetim izleme, 500 adet kontrol izleme numunesi çalışması yapıldığını söyledi.
İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Hüseyin Köroğlu tarafından Mahmatlar, İlyasköy ve Sevincer köyüne yapılan içme su depoları hakkında geniş bir sunum yaptı.

Share
780 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle