logo

reklam

Cumhuriyet 94 yaşında!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. yılı, yurt genelinde ve yurt dışındaki temsilciliklerde olduğu gibi Cumhuriyetin Doğum Belgesinin yayınlandığı Amasya’da da çeşitli törenlerle ve çoşkuyla kutlandı.
Amasya da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94.yılı coşkuyla kutlandı. Amasya Valiliğinde düzenlenen tebrikat töreninde Vali Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Zafer Uğur ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir’le birlikte kutlamaları kabul etti.
Yavuz Selim meydanındaki 29 Ekim cumhuriyet bayramı töreni Vali Dr. Osman Varol ile birlikte Garniezon Komutanı Zafer Uğur ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in tören aracı ile törene katılanları ve halkı selamlaması ile başladı.
Öğrenciler tarafından cumhuriyet ve bağımsızlık konulu şiirler okundu. Foklor ekipleri tarafından yöresel halk dansları gösterisi sunuldu.
Düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından geçiş töreniyle program sona erdi.

Vali Varol; Milletimiz Cumhuriyetle birlikte milli bir devletin onurlu duruşunu sergilemiştir.
Amasya Valisi Varol, Cumhuriyet’in Türk milleti için en iyi yönetim modeli olduğunu ifade ederek, “Bunun için Mustafa Kemal Atatürk, Türk adetlerine en uygun yönetim biçimi olan Cumhuriyeti seçti. Cumhuriyet sistemi egemenliğin halka doğrudan verildiği tek sistemdir. Türk milletinin adetlerine geleneklerine, en uygun sistemdir. Milletimiz Cumhuriyetle birlikte milli bir devletin onurlu duruşunu sergilemiştir. Cumhuriyetle birlikte bağımsız özgür demokratik bir biçimde düşünme yolu bize gösterilmiştir. Bu sistemle birlikte yüce milletimiz devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor saygılar sunuyorum” dedi.
Öğrenciler tarafından cumhuriyet ve bağımsızlık konulu şiirler okundu. Foklor ekipleri tarafından yöresel halk dansları gösterisi sunuldu.
Düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından geçiş töreniyle program sona erdi.

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir
Cumhuriyet, Türk Milletinin yeniden ayağa kalkmasının, şahlanışının timsali olmuştur
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Cumhuriyet, Türk Milletinin yeniden ayağa kalkmasının, şahlanışının timsali olduğunu belirterek, “ Türk Milletinin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin sonunda kurulan, Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümünü büyük bir çoşku, sevinç ve mutlulukla kutluyoruz. Cumhuriyet rejimi, ulusumuza en uygun yönetim biçimi olarak ortaya konulmuş, halkımız tarafından da kısa sürede benimsenerek özümsenmiştir. Cumhuriyet, Türk Milletinin yeniden ayağa kalkmasının, şahlanışının timsali olmuştur. Bize emanet edilmiş hayati önemde bir değer ve vazgeçilmez bir mirastır. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, “ Bu eseri size bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak “ dediği geçlerin, taşıdığı bu emanetin ağırlığının ve sorumluluğunun bilincinde olduğuna yürekten inanıyor ve güveniyorum. Başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, bizlere Cumhuriyetimizi ve bu güzel vatanı armağan eden, ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle