logo

reklam

“Daha Aydınlık Bir Türkiye İçin” Okuma Yazma Seferberliği Başladı

Daha aydınlık bir Türkiye için -yazan, okuyan, okuduğunu anlayan daha bilinçli bir toplum için- okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımıza yönelik Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlattığı okuma yazma seferberliği Amasya’da başladı.
Amasya’da okuma-yazma seferberliği için düğmeye basıldı. 46 kurs açıldı 241 kişinin katıldığı kurslara okuma yazma bilmeyen kesim büyük ilgi gösterdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında Amasya’da Nihat Bayramoğlu okulunda tören düzenlendi.
Okuma Yazma Seferberliğinin önemine dikkat çeken ve Amasya’nın seferberlik çalışmasından başarıyla çıkması gerektiğinin altını çizen Vali Dr. Osman Varol, “Kurslarımız imkan olarak çok daha üst imkanlara sahip kurslar. Halk Eğitim Merkezinde bir kurs açmak için belli bir kursiyer sayısına ulaşma şartı vardır ancak okuma yazma kurslarında böyle bir durum söz konusu değil. Okuma yazma kursu için bir kişi dahi müracaat etse biz, okuma yazma kursu açmakla kendimizi görevli görüyoruz. Okuma Yazma Seferberliğinin sekreterya görevini, ön hazırlıkları ve devamını her ne kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü sağlayacaksa da diğer kurumlarımıza ve diğer dinamiklere de düşen görevler var. Bu sebeple Amasya’mıza yakışır bir tarzda bu faaliyetten de başarılı olarak çıkmak durumundayız” diye konuştu.
Okuma yazma bilmeyen kadınların tamamının okuma yazma seferberliğine dâhil edilmesini isteyen Milli Eğitim müdürü Dr. Hüseyin Güneş, “Bu kolay bir şey değil, biliyorum. Seferberliğin vermiş olduğu önemle daha fazla gayret edeceğiz. Ulaşmadığımız adres kalmasın. Okul çevresinde ve mahallelerde ulaşmadığımız aile kalmasın.” diye konuştu.
Okulların çevresini etkileyen sistemler olduğuna da işaret eden Güneş, “Bizler toplumun dönüşüm mimarlarıyız. Öğretmenlik ulvi bir görevdir. Daha önceki kampanyalarda olumlu sonuçlar aldık. Okuma yazma seferberliğinin amacına ulaşması noktasında tereddütümüz yok.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle