logo

reklam

“Daha Temiz Bir Çevre İçin’’

“Daha Temiz Bir Çevre İçin’’
köylere çöp konteynırları dağıtıldı
AMASYA Valiliği İl Özel İdaresi tarafından köylere toplam 5 bin çöp konteyneri dağıtıldı. Amasya valisi Dr. Osman Varol, il genelindeki köylerin tamamında çöplerin toplandığını belirterek
İhtiyaç durumları göz önüne alınarak ilave 5 bin adet daha çöp konteynerinin bu yıl içinde köylere dağıtılacağını söyledi.
Amasya’nın köylerinde Çöp toplama hizmetinin İl Özel İdaresi tarafından verildiğini, vatandaşların bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini ifade ettiklerini söyleyen Vali Dr. Osman Varol, ‘Köylerimizde şehirlerimiz gibi tertipli düzenli ve temiz olmak durumunda, hiç kimse çöpünü çevreye ve insanlara zarar verir şekilde gelişi güzel atmamalı. Temiz bir çevrede yaşamak her insan için bir haktır. Bu şehirde de aynı köyde de aynı’dedi.
Temiz bir çevrede yaşama imkanı sağlamak için Amasya İl Özel İdaresi tarafından yapılan planlama ile bütün köylere çöp konteyneri dağıtılarak köylerde çöplerin toplanmasına başlandığını ifade eden Vali Varol, “Bütün köylerimizde yerleşim yerlerinin büyüklüğüne göre çöp konteynerleri dağıtıldı. Her evin önüne bir çöp konteyneri koyma şansımız yok ancak son dağıtım bütün köylerdeki ihtiyaca göre planlandı” dedi.
2018 yılı içinde alınan konteynerleri yakın zamanda hizmet almayan köylerle beraber ihtiyaç eksiği olan köylere de dağıtılacak. Temmuz ayı itibarı ile hizmet alanında bulunan 372 köy evsel katı atık toplama projesinden faydalanmış olacaktır. Yine İl Özel İdaresi hizmet alanında bulunan kapatılarak köylere dönüştürülen beldelerde nüfusu 500 kişinin üzerinde olan yaklaşık 30 köyün evsel katı atık toplama programı haftada 2 sefere çıkarılması planlanmaktadır.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle