logo

reklam

Davutoğlu, Amasya Hayranı

cafer ve davutoğluTürkiye Cumhuriyetinin 62, 63 ve 64. hükümetlerde başbakanlık görevinde bulunan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, bir Amasya hayranı. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu var. “Medeniyetler ve Şehirler” adlı kitabında yer vermeyi unutmadı.
Prof. Ahmet Davutoğlu Başbakanlık’tan ayrıldıktan sonra ilk kez habertürk gazetesinden Kübra Par’a verdiği röpartajda, “Medeniyetler ve Şehirler” adlı kitabını anlattı.
Davutoğlu burada yaptığı açıklamada, İstanbul ve Konya dışında yerleşmeyi isteyeceğiniz bir şehir var mı?
Mardin’de bir evim olmasını hep istemişimdir. Edirne’de Selimiye’yi gören bir ev de hayal ederim. Yeşilırmak’ın kenarında Amasya’nın yalı evlerinden birinde de olabilir. Diyarbakır’daki Sur’un içinde bir yer de olabilir. diye konuştu.
Bilindiği gibi Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu başbakanlığı döneminde de İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda yabancı bir basın mensubunun “Türkiye’ye aileyle beraber tatile gelmek için en güzel zaman nedir ve hangi şehri tavsiye edersiniz?” sorusunu, Davutoğlu “Huzurlu ve doğanın bir parçası olarak tatil geçirmek ve nehir, dağ ve şehrin bir arada olduğu bir yer görmek isterseniz size Amasya şehrini öneririm” şeklinde cevaplamıştı.

Share
1547 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle