logo

reklam

Davutoğlu; Amasya milli istiklalin bekçisidir.

davutoğlu amasya'da

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Biz milletin oğluyuz, Osmanlı’nın varisiyiz, Cumhuriyetin çocuğuyuz. 12 yıl içinde yaptıklarımız destandır. Ferhat ile Şirin’in destanı gibi, AK partinin de, milletle olan aşk destanıdır.” dedi.
Amasya’da Gün boyunca büyük bir heyecanla beklenen AK Parti Genel başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran Genel seçimleri öncesi geldiği Amasya’dan mutlu ayrıldı. Yavuz selim meydanını dolduran 10 binlerce çoşkulu kalabalık, Başbakan Davutoğlu’nun gelmesi ile çoşku tavan yaptı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Amasya, devletimiz nezaman fetrete düşmüşse, milletimiz nezaman sıkıntı görmüşse, bana gel diye çağırmış, sığınamız olmuş, fetret devrinden devletimizi Amasya çıkarmış. Yıldırım Beyazite selam olsun. devleti fetret devrinden çıkaran Çelebi mehmete selam olsun. II. Murata selam olsun. Amasya’da yetişen fetih rüyasını Amasya’da kuran Akşemseddinin dizinin dibinde oturan Fatih Sultan Mehmet hana selam olsun. Onun için Amasya’yı severiz. Onun için biliriz ki büyük devlet adamı olmak için Amasya’ya gidip ders almak lazım” dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bizim milletimiz için ideallerimiz, rüyalarımız var, olmayanlar utansın. Biz olmadan Avrupa’nın tarihi yazılamaz. Avrupalılar ‘kadının ruhu var mı?’ diye tartışırken, 500 yıl önce Mihri Hatun Amasya’da destan yazdı. Amasya bizim vatanımızdır. Amasya milli istiklalin bekçisidir. 12 Haziran 1919 da Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Milli Mücadeleyi başlattığı Amasya’da yayınladığı Amasya Tamimi ile “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” ifadesi ile Amasya milli tamim yayınlar, Dünya’ya tamim gönderir. Milletin iradesinden milli güç alan AK parti, 7 Haziran genel seçimlerinde 96 yıl öncesinin ruhunu yeniden yaşayacak ve AK parti milletin iradesi ile, milletten aldığı güç ile yine milletine hizmet etmeye devam edecektir.” dedi.
“Bu ülkeyi ve milleti IMF’ye teslim edenlere, bu millet bir daha bu ülkeyi onlara emanet etmez” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Benim aşık olduğum Amasya’da kimseye şerefimizi sorgulatmayız. Ben Amasya’da Şeyh Hamdullah’ın o güzel edebiyle ‘Edep Yahu’ diye yazan hattı ile konuşurum. Her yerde ‘Edep Yahu’ derim ama bunların edepten nasibi yok. Buraya gelip hakkımızda hakaretler etmiş. Amasya’dan soruyorum, 2002’de AK Parti gelmeden önce devletimiz fetret devrindeydi. Bu al bayrağın, bu devletin, bu milletin şerefini kim kurtardı? 12 yıl içersinde yaptıklarımız destandır. Bu Destan AK Parti ile milletin aşk destanıdır.” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık dönemindeki, Davos’da “One Minut” sözünden rahatsız olanlar, Türkiye’yi eski Türkiye’ye döndürmek istiyorlar. CHP, MHP ve HDP’ye diyorlarki; “siz tek başına iktidar olamazsınız. Gelin bir olun AK parti iktidarını götürün” diyorlar. Bu Türkiye’den tekrar koalisyon Türkiye’sine dönmek istiyorlar. Kudretli ve şefkatli Türkiye’den tekrar koalisyonlu eski Türkiye’ye dönmek istiyorlar. Buna izin verecek misiniz? diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “7 Haziran seçimlerine kimse gölge düşüremez. Biz 7 Haziran seçimleriyle yeni Türkiye müjdesi veriyoruz. Bu milletin ayağa kalkışı ve şahlanışıdır. Şimdi ikinci yarı başlıyor diyoruz. Birinci yarıyı zaferle bitirdik. İkinci yarı Türkiye’yi dünyanın merkezi yapan bu hızlı trenleri ve havaalanları hızla yapıyoruz. Bizde hizmet bitmez. Karadeniz ile Akdeniz’i birleştiren hızlı tren hattı Amasya’ya geliyor. Onlar Konuşur, AK Parti Yapar.” dedi.
Karadenizi’i Akdeniz’e bağlayacak hız tren’in Amasya’dan geçeceğini belirten Başbakan Davutoğlu, Amasya Belediye Başkanlığının büyük projelere imza attığını ve bu projeler ile birlikte gelişen ve büyüyen Amasya’ya hizmet etmek büyük bir aşkdır. Biz bu aşkı karşılıksız bırakmayacağız. Amasya Belediyesinin büyük projelerinden biri olan Ferhat Tünelinin yapılması konusunda Belediye’ye yardımcı olacağız. 1 Haziran tarihinde Ferhat Tünelinin ihalesini yapıyoruz. Millete Hizmetin adresi AK partidir. Amasya Belediyesi bunun en güzel örneklerini verdiğini kaydeden Başbakan Ahmet Davutoğlu, Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Sıvı Atık Tesisi gibi projeleri hayata geçirip çevreci bir belediye olduğunu gösterdi. Amasya’nın Türkiye’de metan gazından enerji üretiyor. Bunlar millete hizmettir. dedi.
Amasya’da “şehzade Ahmet” sloganları ile karşılanan AK parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 haziran genel seçimlerinde Amasyalılardan üç milletvekilini de istedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle