logo

reklam

Deprem fırtınası! 48 saatte 7 kez…

Deprem fırtınası! 48 saatte 7 kez…
Amasya beşik gibi sallanıyor!
Amasya’da geçtiğimiz hafta sonu perşembe ve cumartesi günleri arasında 7 ayrı deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, Perşembe günü sabah erken saatlerde Göynücek ilçesi Davuteli bölgesinde başlayan deprem Cuma akşamı yine Amasya merkeze bağlı Akyazı mevkiinde bitti.
Amasya ve bölgesi beşik gibi sallanıyor! Amasya ve bölgesinde geçtiğimiz hafta içerisinde meydana deprem sayısının 15’in üzerinde olduğu ifade edildi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, geçtiğimiz perşembe sabahı merkez üstü Göynücek ilçesi Davuteli köyünde saat 04.15 de 2.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu depremi aynı gün 16.19 da merkez üstü Merzifon ilçesi Karşıyaka köyünde 2.8 büyüklüğünde, saat 22.00’de Gümüşhacıköy ilçesi Akpınar köyü 4.1 büyüklüğünde, 22,05 Gümüşhacıköy Güllüce 2.0 büyüklüğünde ve 19 Ekim cuma sabahı 04.00 de merkez üstü Göynücek ilçesi Davuteli köyünde 1.9 büyüklüğünde aynı günün akşam saatlerinde saat 20.27 de 2.0 büyüklüğünde ve Cumartesi günün ilk saatlerinde saat 00.22 de Amasya markeze bağlı Akyazı köyü mevkiinde 2.4 büyüklüğünde depremler meydana geldi.
Amasya’da geçtiğimiz hafta sonu 48 saat içerisinde merkez üstü değişik 5 bölgede meydana gelen 7 ayrı depremler zincirinde en güçlü deprem perşembe akşamı saat 22.00 de meydana gelen merkez üstü Gümüşhacıköy ilçesi Davuteli köyünde 4.1 büyüklüğündeki deprem oldu.
Depremler Amasya merkez başka olmak üzere il genelinde ve bölge il ve ilçelerde hissadildi.
Amasya Valiliğinden yapılan açıklamada depremde her hangi bir can kaybının yaşanmadığı ve hasar tesbit çalışmalarının başlladığı ve büyük bir hasarın meydana gelmediği bildirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle