logo

reklam

Derindere; adaletin sağlanamamış olması bir devlet için en önemli bekaa sorunudur

Amasya Baro Başkanı Av. A. Melik Derindere, Yeni Adli Yıl bu sene de artan yargısal sorun ve sıkıntılar ile açıldığını belirterek, “Ülkenin sorunlarında olduğu gibi, Yargı’nın sorunlarında da doğru ve cesur teşhisler konulmadığı takdirde bu sorunlara çözüm bulunmasını beklemenin anlamsız olduğunu bilmekteyiz.” dedi.
2018-2019 dönemi Adli yılının başlaması ile birlikte Amasya Baro Başkanı Avukat A. Melik Derindere bir yazılı açıklama yayınlanıdı.
Derindrere, “Öncelikle Yargı üzerinde Siyasal İktidarın vesayetinin bulunduğu izleniminin acilen kaldırılması, Yargının bağımsız, tarafsız ve adil olduğu kanaatinin iç ve dış kamuoyuna verilmesi gerekmektedir. Bunun için de HSK’nın yapısının ve Üye seçim şeklinin değişmesi elzemdir. Yönetim şekli ne olursa olsun Yargı bağımsızlığı dolayısı ile adaletin sağlanamamış olması bir devlet için en önemli bekaa sorunudur.” dedi.
Amasya Baro Başkanı Av. A. Melik Derindere açıklamasının devamında şunları söyledi.
“Adli yargılamanın esaslı ve önemli unsuru olan savunma hakkının güçlendirilmesi ve bu amaçla Avukatlık kanunun acil olarak günün ihtiyaçlarını karşılar mahiyete getirilmesi de gerekmektedir. Meslektaşlarımızın artan mesleki sorunları aynı zamanda aynı yargının sorunu haline gelmiştir. Hızla artan ve herhangi bir kriter ve değerlendirmeye bağlı olmaksızın mesleğe kabulün sürdürülemez hale gelmesi, ekonomik sorunlara çözüm bulunamaması, mesleki faaliyet alanlarının artması gerekirken azaltılması, mesleğin devamını olanaklı halden çıkarmaya, savunma mesleği Avukatlığın yapılamaz hale gelmesine neden olmaktadır. Siyasal iktidarın ve muhalefet partilerinin popülist yaklaşımlarına artık son vermeleri TBMM’de bulunan tüm siyasi partilerin sorunu bir yargı sorunu olarak değerlendirmeleri ve arzulanan Yasa değişikliğini acilen gerçekleştirmeleri gerekmekte ve beklenmektedir.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle