logo

reklam

Derindere; Farklılıklarımız Türk Milletinin zenginliğidir

melik derindereAmasya Baro Başkanı Av. A. Melik Derindere
Farklılıklarımız Türk Milletinin zenginliğidir
Unutulmamalıdır ki, Referandum sonucu ve tercihler ne olursa olsun 17 Nisan sabahından itibaren birlikte yaşamaya, birlikte sevinmeye, birlikte üzülmeye devam edeceğiz.
Amasya Baro Başkanı Av. A. Melik Derindere, Olağanüstü Hal ve Referandum koşullarında Avukatlar Günü’nü kutladıklarını belirterek, Yargının, bu kadar tartışıldığı bir dönem de Avukatlık Mesleğinin kangren hale gelmiş sorunlarını tekrar anlatmanın bir farkındalık yaratmayacağını üzülerek görmekteyiz. dedi.
5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Amasya Baro Başkanı Av. A. Melik Derindere, Ülkenin acil olarak normalleşmesi ve Anayasa ile güvence altına alınmış, Evrensel Hukuk İlkelerinin esas alındığı yargılama süreçlerinin başlaması gerekmektedir.dedi.
Derindere açıklamasına şöyle devam etti.
“Avukatlık Mesleğinin sorunlarının çözümü ancak dış etkilerden uzak Hukukun Üstünlüğünün esas alındığı, bağımsız ve tarafsız yargılamalar ile mümkün olabilecektir.
Referandum sürecinde, Milletin onayına sunulan Anayasa Değişikliğine ilişkin özellikle güçler ayrılığı, Yargı bağımsızlığı ve partili Cumhurbaşkanı kavramlarına ilişkin tereddüt ve endişelerimizi ifade etmiştik. Anayasaların toplum sözleşmeleri olma ve toplumun tüm bireyleri üzerinde birleştirici özelliklerini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Referandum da EVET yönünde tercihte bulunan da, HAYIR yönünde tercihte bulunan yurttaşlarımızda eşit Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Unutulmamalıdır ki, Referandum sonucu ve tercihler ne olursa olsun 17 Nisan sabahından itibaren birlikte yaşamaya, birlikte sevinmeye, birlikte üzülmeye devam edeceğiz. Farklılıklarımız Türk Milletinin zenginliğidir, güzelliğidir ve en önemli gücüdür.”

Share
393 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle