logo

reklam

Ders Yılı Başladı

Ders Yılı Başladı
Yaz tatilinin ardından yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen, 2019-2020 yeni eğitim öğretim yılına bugün çalan ilk ders ziliyle başladı. Amasya’da da öğrenciler okula başlamanın heyecanını yaşadı.
Varol; eğitime daha fazla önem vereceğiz
Vali Dr. Osman Varol, yeni eğitim öğretim yılının öğrenci, öğretmen ve veliler için hayırlı olmasını dileyerek, yeni dönemde herkese başarılar diledi.
Dünyada yaşanan gelişmelerin gerisinde kalmamak için donanımlı olunması gerektiğini vurgulayan Vali Varol, “Donanımlı, iyi yetişmiş insan gücüne ve her alanda bunu sağlayan kaliteli eğitime ihtiyaç duymaktayız. Bu nedenle ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için daha iyiye ve ileriye giden bir Türkiye için, birey olarak, toplum olarak, ülke olarak eğitime daha fazla önem vermemiz gerekmektedir” diye konuştu.
Sarı; Gelecek sizlerindir´
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Öğretmenlerimiz öğrencilerimize sahip çıkarak en iyiyi ve en güzeli öğretecektir. ‘Gelecek sizlerindir´ diyerek M. Kemal Atatürk´ün emanet ettiği nesle hizmet etmek en büyük ibadettir anlayışıyla bakıyoruz. Bu ulvi görevi yerine getiren öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

İLK ZİL HEYECANI
Sabahçı olan öğrenciler velileri tarafından okula getirildi. Minikler, ilk dersin ardından okul bahçesinde koşturarak arkadaşlarıyla oyunlar oynadı.
Eğitim döneminin açılmasıyla öğrenciler kadar velileri de heyecan yaşadı. Çocuklarıyla birlikte okullara gelen velilerin bazıları ‘sabahçı-öğlenci’ uygulamasından yakındı. Bazıları da öğretmen açığı olduğunu iddia etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.