logo

reklam

Dilenirken Çocukları Kullanıyorlar

dilenci

Dilencilere Dikkat
Dilenciliği meslek haline getirmişler.
Dilenirken Çocukları Kullanıyorlar.
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sayıları artan dilenciler başta camiler olmak üzere kalabalık caddeleri mesken tutuyor.
Amasya’yı mesken edinen dilenciler Ramazan ayı sebebiyle daha fazla dolaşmaya başlayınca şehrin her köşesi dilenciler tarafından adeta istila edilmiş gibi.
Amasya’da sayıları her geçen gün artan dilenciler vatandaşları bezdirdi. Sürekli olarak çevre il ve ilçelerden gelerek Amasya’da dilenen ve Ramazan ayı olması sebebiyle sayıları artan dilenciler tepkilere sebep oluyor.
Rahmetin, merhametin ve bereketin ayı Ramazanı fırsata çevirmek isteyen dilenciler vatandaşların duygularını sömürüyor. İftar saati öncesi ve sonrasında vatandaşların manevi duygularını istismar eden dilenciler, Ramazan ayı ile birlikte şehrin hemen her bölgesinde konuşlanmaya başladı. Sadaka almak için ısrar eden dilenciler, vatandaşları zor durumda bırakıyor. Ramazan ayında sayılarında artış yaşanan dilenciler, genellikle şehrin en işlek caddelerinde çalışıyorlar. Bebeklerini kucaklarına alan duygu istismarcıları dilenciler, adeta görev dağılımı yaparak belli bölgelere konumlanıyor. Özellikle kentin işlek caddelerinde ve cami önlerinde dilenmeyi meslek haline getirenlerin yanı sıra trafik sıkışıklığında bekleyen araçların sürücülerinden para isteyenler bile var.
Cadde kenarlarında oturarak veya ev ile iş yerlerini kapı kapı dolaşarak dilencilik yapan dilenciler, halkı bezdirme noktasına geldi. Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan dilencilerin tamamına yakını çevre illerden geldiğini ve ramazan ayı ili birlikte dilencilerin artış gösterdiğini kaydeden vatandaşlar;
“Bu kadınlar dilenciliği meslek haline getirmişler. Bunların dilenmelerine izin verilmemelidir. Amasya’nın en büyük problemi. Buna birilerinin dur demesi gerekiyor. Bu sahtekar dilenciler gerçek fakirin ve yoksulun adını kullanarak hak etmedikleri paraları topluyorlar. Bu insanların yüzünden gerçek fakir sokağa çıkamıyor” şeklinde konuştular.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle