logo

reklam

Direksiyon başında telefon kullanımı sona eriyor

Direksiyon başında telefon kullanımı sona eriyor
Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut
‘Bu yolda hep birlikteyiz’
Terör ne kadar canımızı sıkıyorsa, trafik kazaları da aynı derecede canımızı sıkmaktadır.
AMASYA İl Emniyet müdürü Fahri Bulut, trafik kazalarının terör kadar can sıktığını belirterek, ‘Her vatandaşımızın emniyet kemeri takmasını kesinlikle ve kesinlikle temin edeceğiz. Direksiyon başında cep telefonu kullanımını kesinlikle ve kesinlikle bitireceğiz’ dedi
İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Bu yolda hep birlikteyiz’ sloganı ile trafikte yeni bir proje başlatıldı. Bulut, trafik kazaları konusunda farkındalığı arttırmak, kararlılığı bir üst noktaya taşımak ve milletin desteğine başvurmak üzere ‘Bu yolda hep birlikteyiz’ adıyla bir proje düzenlediklerini söyledi.
Trafikte ciddi adımlar attıklarını ve ciddi sonuçlar aldıklarını ancak işin içinde insan hayatı olduğu için gelinen noktayı yeterli görmediklerini ifade eden Emniyet müdürü Fahri Bulut, şöyle konuştu:
“Trafik kazalarında can kayıplarının yanı sıra yaralanmalar ve sakat kalmalar, başlı başına bir trajedidir. Bu azımsanacak bir iş değildir. İyileşmeler olmasına rağmen, mevcut haliyle bu tablo bizi çok rahatsız etmektedir. Terör ne kadar canımızı sıkıyorsa, trafik kazaları da aynı derecede canımızı sıkmaktadır. Başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere bu konuya gerçekten çok kafa yoruyoruz. Çok analizler, çok araştırmalar yapılıyor. Ancak, yapılan analizlerde üzülerek gördüğümüz bir gerçek var. Biz aslında, tırnak içinde söylüyorum, ‘tek hareketle önlenebilir kayıplar’ın üzüntüsünü yaşıyoruz. Tek hareketle emniyet kemeri takmak, tek hareketle ayağımızı gazdan çekmek, tek hareketle cep telefonumuzu kapatmak. Kazaya sebebiyet veren iki büyük hatamız, aşırı hız ve cep telefonu. Meydana gelmiş bir kazada sevdiklerimizi kaybetmemizin en büyük sebebi ise emniyet kemeri takmamak.”

“DİREKSİYON BAŞINDA TELEFONU KESİNLİKLE BİTİRECEĞİZ”
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü olarak trafik tedbirleri konusunda ısrarcı ve kararlı olduklarını ifade eden İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, “Araç içinde bulunan her vatandaşımızın emniyet kemeri takmasını kesinlikle temin edeceğiz. Direksiyon başında cep telefonu kullanımını kesinlikle bitireceğiz. Bu konuda sadece trafik personelinden değil, bütün personel kapasitesinden maksimum ölçüde istifade etmeye kararlıyız. Bu noktadan hareketle, bugün ‘Bu yolda hep birlikteyiz’ sloganıyla yeni bir süreç başlatıyoruz. Bakanlığımızca 2018 yılı Eylül-Ekim-Kasım aylarını kapsayan 100 günlük eylem planı kapsamında, emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması, seyir halinde cep telefonu kullanımı, aşırı hıza ilişkin yapılacak iş ve işlemlerle trafik kazalarını önleme planımız hazır.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle