logo

reklam

Dolandırıcı Şebekesini Amasya Polisi Çökertti

dolandırıcılarAmasya’da polis vatandaş iş birliği sonucunda, dolandırıcılar hedeflerine ulaşamadı. Amasya Polisi, “Resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık” suçlarından gözaltına aldığı 5 kişiden 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin elde ettiği bir istihbari bilgiyi değerlendirmesi sonucu, sahte kimlik ve sahte tapu düzenleyerek, noter üzerinden verdikleri satış işlemiyle, başkasına ait arsayı satmaya kalkan dolandırıcı şebekesine suç üstü yaptı.
Diyarbakır’da görev yapan bir polis memurunun arsasını sahte kimlik bilgileri ve tapu ile 2 yıl önce dolandırdıkları bir emlakçıya satmaya çalışırken, Amasya polisine yakalanan dolandırıcı çetesinden dört kişi cezaevine gönderildi.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru N.H.’nin memleketi Sivas’taki 125 bin TL değerindeki arsasının satışı için Çorum ilinden bir emlakçı ile irtibata geçen dolandırıcı şebekesinden Esra K.’nin çelişkili konuşmalarından şüphelenen emlakçı, satış için buluşacakları Amasya’daki notere gelmeden Amasya polisine haber verdi. Esra K. ile buluşan Emlakçı, kendisini iki yıl önce dolandıran şahıslardan olan Nevzat Ü.’yü Esra K.’nın yanında görünce yeniden dolandırılacağından tam emin oldu. Daha önce Amasya Polisi ile görüşen Çorum’lu emlakçı olayı Amasya 2. noter etrafında gerekli tedbiri alan polise haber vermesi üzerine, Amasya polisi harekete geçti.
Dolandırıcı şebekesinden Musa O.’nun üzerinde polis memuru N.H. adına düzenlenmiş sahte kimlik belgesi, sahte nüfus cüzdanı ve sahte arsa tapusu ele geçirilirken, 12 ayrı suçtan aranan Nevzat Ü.’nün üzerinde de Ahmet Akdemir üzerine düzenlenmiş sahte kimlik belgesi ve sahte nüfus cüzdanı bulundu.
Amasya’da gözaltına alınan dolandırıcı şebekesinden 5 kişi emniyetteki ifadelerinden sonra Resmi Belgede Sahtecilik ve Nitelikli Dolandırıcılık suçlarından, haklarında düzenlenen soruşturma evrakıyla sevk edildikleri Mahkemede Esra K., Nevzat Ü., Muhsin A., Ali A tutuklanarak cezaevine gönderilirken, suçlulardan Musa O. ise tutuksuz yargılanmak üzere Adli kontrol denetimi ile serbest bırakıldı.

Share
1876 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle