logo

reklam

DSİ Ne Zaman Yapacak!.. Korkuluksuz yol korkutuyor.

dsiYeşilırmak nehrinde yaşanan facianın tekrarlanmaması için önlem istendi.
DSİ tarafından yeşilırmak nehri üzerine yapılan istinat duvarlarının kenarından geçen yolun korkuluklarının olmaması kazalara davetiye çıkartıyor. Geçtiğimiz gece bir araçın yeşilırmak nehrine uçmasının ardından gözler DSİ tarafından yapılması gereken korkuluklara çevrildi.
Amasya Hacılar Meydanı Macit Zeren Fen Lisesi arka bölümünde yeni açılan yol güzergahında bulunan yeşilırmak nehri ile yolu birbirinden ayıran ve DSİ tarafından yapılan istinat duvarı üzerine, DSİ tarafından konmayan korkuluklar yöre halkını tedirgin ediyor.
Yeşilırmağı taşkınlardan korumak için DSİ tarafından yaptırılan istinat duvarları, bölgeye ayrı bir güzellik katsa da yol ile yeşilırmak kenarında bariyer veya korkuluk olmaması, okulların açılması ile birlikte bu yol güzergahının öğrenciler tarafından da kullanılması, araç, bisiklet sürücüleri ve yayalar için kaza riski oluşturmaya devam ediyor.
Amasya’da üç gün önce Yeşilırmak nehrine uçan araçta bir kişinin taşkın yeşilırmak sularında kaybolması ve bir kişinin son anda kurtarılması, Hacılar meydanı Macit Zeren Fen Lisesi arka bölümünde yeşilırmak üzerinde DSİ tarafından yaptırılan istinat duvarlarının yol ile aynı seviyede olması ve üzerinde korkuluklarının olmaması gelecek için büyük tehlike oluşturuyor.
Hacılar Meydanı Macit Zeren Fen Lisesi bölgesine giden yüzlerce araç ile birlikte, öğrencilerinde bu yol güzergahını kulanması yeşilırmak nehri etrafında korkulukların olmaması, yeşilırmak nehrine düşmeye davetiye çıkartıyor.
Özellikle yeşilırmak nehri üzerinde bulunan yol kenarlarına çok acil bariyer veya korkuluk yapılmasını isteyen yöre halkı ve öğrenciler, “Yeşilırmak etrafında yolun geniş olması ile birilikte araç sürücülerinin ve yayaların diğer yollara oranla bu yol güzergahını kullanmada öncelik göstermesi, yoğun trafik akışınıda beraberinde getirdiğini kaydeden vatandaş, DSİ tarafından yapılan yeşilırmak kenarındaki istinat duvarlarına korkuluk yapılmaması araç, bisiklet sürücüleri ve yayalar için için büyük tehlike arz ediyor. Bunun için ikinci bir facianın yaşanmadan özellikle yeşilırmak nehrinin bulunduğu yol boyunca yetkililerden acilen önlem alınmasını istiyoruz.” dediler.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle