logo

reklam

Duran; Amasya turizm cennetidir

AMASYA Turizm Derneğği Başkanı Güngör Duran
Amasya turizm cennetidir
AMASYA Turizm Derneğği Başkanı Güngör Duran, “Dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan turizm, ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra kültürlerin birbirini tanımasında, kaynaşmasında ve evrensel anlamda barışın sağlanmasında da önemli bir araçtır.” dedi.
Ülkemiz, zengin tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapan, barındırdığı sayısız tarihsel ve kültürel zenginliğin yanı sıra, coğrafyası, farklı arayış ve beklentilere yanıt veren iklim koşullarıyla büyük bir turizm potansiyeline sahi olduğunu belirten Duran, “Bu zengin coğrafyanın içinde yer alan güzel İlimiz de, bünyesinde barındırdığı medeniyetlerin izleri olan kültürel değerlerini ve coğrafi konumu itibariyle meydana gelen doğal güzelliklerini cömertçe sergilemektedir.” dedi.
Tarihi kültürel miras zenginliği ile Türkiye ve dünya gündeminde olan kentimiz aynı zamanda arkeoloji, doğa ve termal turizm cennetidir. Anadolu’nun her köşesinde olduğu gibi Amasya’da da insanlık tarihi açısından son derece önemli antik şehirler bulunmaktadır. Amasya sahip olduğu antik şehirler ve höyükler yönüyle tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan medeniyetler içerisinde dünyanın en zenginlerinden biridir. Böyle bir zenginliğe sahip olmak gerçekten gurur verici.
Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran, Amasya turizm çeşitliliği bakımından çok şanslı bir bölgededir. Alternatif turizm olarak İlimiz, kültür turizmi, inanç turizmi, kongre turizmi, eko turizmi, termal sağlık turizmi, yayla turizmi, mağara turizmi ve kış turizmi gibi pek çok potansiyele sahipt olduğunu belirterek, “Tabii ki neye sahip olduğunuzdan çok, bunları ne kadar tanıttığınız önemlidir. Bu bakımdan, yetkili merciler kadar İlimizin bütün dinamiklerine görevler düşmektedir. Ammaya’mızı daha fazla tanıtmak, turizm hacmimizi arttırmak için herkes üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmek durumunda.”
Amasya Turizm Derneği kentin tüm dinamikleri ile birlikte; muhteşem doğal zenginliğe, yüzyıllar öncesinden günümüze ulaşan tarihi ve kültürel bir mirasa sahip Amasya’mızın sahip olduğu zenginlikleri ekonomik değere dönüştürerek dünya çapında bir turizm markası yapmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Duran, “Bu amaçla başta olmak üzere yerel yönetimlerimiz, meslek odalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve sektör temsilcilerimiz tarafından İlimizin turizm gelir pastasından daha fazla pay almasını sağlayacak yatırımları hayata geçirmek ve geçirilmesi konusunda masada yer alacağız. Aynı zamanda gerek İlimizde düzenlenen ulusal ve uluslararası etkinlikler ile gerekse de ülkemizde ve dünyada yapılan fuar ve organizasyonlar ile Amasyamızın tanıtımını gerçekleştirme çalışmalarında bulunuyoruz.”
Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” münasebetiyle turizm sektörü mensuplarına ve bu alanda hizmet üreten tüm kurum ve kuruluşlarımız ile vatandaşlarımıza değerli katkılarından dolayı teşekkür eden Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran, önümüzdeki turizm sezonunun İlimiz ve ülkemiz adına verimli geçmesini temenni ederim.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle