logo

reklam

Duran ; “Müze projeleri, Turizme katkı sağlayacak”

Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran
“Müze projeleri, Turizme katkı sağlayacak”
Amasya Belediyesi, kentte turizmin geliştirilmesi için başlattığı çalışmalar çerçevesinde turizm sektörünün önemli öğelerinden müzelerin modernizasyonu ve farklı müzelerin projelendirilmesi hazırlıklarını sürdürüyor.
Amasya Belediye başkanı Cafer Özdemir’in ‘1 milyon turist’ hedefine Turizm Derneğinden destek geldi.
Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran, Şehrimizdeki tarihi, doğal ve kültürel değerlerin turizme kazandırılması noktasında yapılan çalışmalar nedeniyle Başkan Cafer Özdemir’e turizm sektörü adına teşekkür etti. Duran, Turizm toplumun tamamının duyarlılığıyla başarı elde edebileceği bir sektör olduğunu belirterek, “Dünyanın gözbebeği” olarak tanımladığı Amasya’nın tarihiyle, kültürüyle doğru ve etkili şekilde tanıtılması halinde 1 milyon turist hedefinin aşılacağını söyledi. Duran, “Amasya’nın ortak aklı, turizm için harekete geçmeli” dedi.

Şimdi Amasya’ya gelme zamanı’
Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran, “Amasya çok yönlü, çok farklı özellikleri ve değerleri bir arada barındıran bir şehir. Yani sadece bir yönü ile güçlü bir şehir değil. Anadolu’nun her anlamda merkezi konumunda olan Amasya, aynı zamanda bir tarih kentidir. Dünyanın en eski yaşayan şehirlerinden biri olan Amasya, zengin bir tarihi geçmişe sahiptir. Amasya aynı zamanda bir kültür şehridir. Amasya, tarih boyunca çok sayıda kültürün buluşma noktası olmuştur. Amasya, aynı zamanda bir gastronomi şehridir. Dünyanın en zengin mutfaklarından birine sahip olan Amasya’nın bu zenginliği tarihi kültürel miras zenginliği ile birleşmesi ile birlikte büyük önem kazanmaktadır. Bütün bu tarihi ve kültürel değerlere bir de Amasya misafirperverliği eklenince insanların Amasya’ya gelmesi için çok neden bulunmaktadır” diye konuştu.
Duran, Amasya belediye Başkanlığınca tarihi kültürel miras zenginliğimize eklenen Yeşilırmak Şişirme projesi tamamlandığında Amasya’ya 1 milyonu aşkan turistin gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Bunların yanında Belediye Başkanlığınca yapılan ortak çalışmalar neticesinde turizm işletmeleride hizmette ve işletmede kaliteyi yakalamış ve turistin Amasya’ya gelmesine katkı vermeye başlamıştır. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle