logo

reklam

EDS trafiği rahatlattı

AMASYA’da EDS (Mobil Elektronik Denetleme Sistemi) sayesinde, trafik açılıyor.Amasya’da kurulan EDS’ler gelişmiş görüntü sistemleri sayesinde, gece ve gündüz aynı anda birden fazla aracı izleyebilen  EDS bulunan kavşaklarda şerit ve taralı alanlarda, trafiğin en yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde yaşanan kaosun sona erdiği gözleniyor.Amasya genelinde radar uygulamalarındaki hatalar nedeniyle kullanımı askıya alınan şehir içlerinde EDS veya şehirlerarası ve çevre yollarında TEDES olarak bilinen ‘elektronik gözler’ görevde. Kurulumu tamamlanan EDS’ler artık devrede. EDS’lerin devreye girmesiyle birlikte güvenli trafik akışının sağlanması ve Karayollarında can ve mal güvenliği sağlanması planlanıyor.
KURAL TANIMAYAN SÜRÜCÜLERİN KABUSU EDS
Amasya’da EDS’in faaliyete geçmesi ile birlikte son günlerde trafik yoğunluğunun zirve yaptığı Mustafa Kemal Paşa caddesi üzerinde trafik yoğunluğunun zirve yaptığı saatleride trafik yoğunluğu yaşanmamaya başlandı,  EDS, trafiği olumsuz etkileyen kural tanımayan sürücülerin kâbusu.
AYNI ANDA 10 ARACI İZLİYOR
Çevrede bir EDS varsa, hava şartlarına çok güvenmeyin. Kameraların gece görüş sistemi zifiri karanlıkta pırıl pırıl görüntü alıyor. Görüntüler bilgisayara aktarıldıktan sonra altına, çekimin yapıldığı yerle ilgili GPS verileri giriyor. EDS, birden izleyip hangisinin kaç kilometre hızla gittiğini belirliyor.
BU BÖLGELERE DEVAM EDS’lerin faaliyet göstereceği ve park yasağı uygulanacak bölgeler de, Anıt Meydanı kavşağı ile Amasya Park AVM arası ile Milli Egemenlik Caddesi üzerinde duracak araçların 10 dakika süre ile flaşörleri yakarak park edebilecekler. Bu bölgelerde 10 dakikadan fazla park yapılamayaci kural ihlali yapanlara para cezası uygulanacağı bildirildi.
Ziyapaşa Bulvarı Bisiklet yolu üzerinde durmak, duraklamak ve park etmek yasak. Hatuniyei mahallesinde ise belirlenen noktalar haricinde park etmek yasak olacak.
EDS’ler, Amasya genelinde kırmızı ışık, ortalama hız, park, emniyet şeridi, ters yön, yaya yolu, ofset taralı alan, dönüş yasağı sistemi olarak devreye girdi.
AMBULANS SESİ DURDU
EDS’nin Amasya’da devreye girmesi ile birlikte insanların sağlıkları konusunda hizmet veren 112 ACİL Ambulans sesleri artık az duyulur oldu. EDS öncesi Amasya’da özellikle Mustafa Kemal Paşa caddesi üzerinde sürekli duyulan Ambulans sesleri iki gündür duyulmuyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle