logo

reklam

Eğitim Davası çağdaş medeniyete ulaşma ülkümüzün temelidir.

vali çomaktekinAmasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “İlimizin her köşesindeki okullarımızın cıvıl cıvıl öğrenci sesleriyle dolmasının mutluluğunu ve hazzını hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.
Vali Çomaktekin beraberinde İl Milli Eğitim müdürü Hüseyin Güneş ile birlikte Kumru Hatun Anaokulunu ziyaret etti.
Vali Çomaktekin, “İnsan olma, millet olma davası olarak benimsediğimiz eğitim davası Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma ülkümüzün temelidir. Bu temel eğitimin ilk ve en önemli basamağıdır. Ne kadar sağlam atılırsa o kadar güvenilir ve o kadar ümit vaat eder olacaktır. Bu nedenle öğrencilerimizin daha çok çalışması. Bilgi sorgulaması öğretmenlerimizin bilgiyi aktaran değil, bilgiye ulaşma yollarını sunan kişiler olmalarını, velilerimizin ise her alanda evlatlarına verdikleri desteklerle aslında 21. yüzyıl Türkiye’sinin büyüklerinin yetiştirdiklerinin idrakinde olmaları gerekmektedir.” dedi.
Vali Çomaktekin okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaparak, anaokulu düzeyinde alınan eğitimin ilerleyen yaşlarda olumlu etkileri olacağını belirtti. İlimizde okul öncesi eğitimde okullaşma oranının oldukça iyi bir seviyede olduğunu da söyleyen Çomaktekin, çocuklarla sohbet ederek, hayata dair öğütler verdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle