logo

reklam

Ekmek fırınları denetimden geçti

Amasya’da faaliyet gösteren ekmek fırınlara yönelik denetimde komisyonda yer alan kurum yetkilileri sorumluluk alanlarındaki işletmeleri denetledi. Denetimde özellikle ekmek gramajı ve tarife konusunda fırınlarda yürürlüğe giren yeni fiyat tarifesine uygunluğuna bakıldı. Halk sağlığını ön planda tutan ve haksız rekabet koşullarını engellemeye çalışan komisyon eksikliği olan işletmelere de uyarılarda bulundular.
İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Şeker, Bu sebeple ilimizde ekmek üreten 20 adet fırında rutin olarak yapılan denetimlere ilaveten ekmek ağırlık kontrolü için denetimler yapıldığını belirterek, Yapılan denetimlerde ekmek fırınlarının, asgari teknik ve hijyenik şartlara uyduğu ve 200 gr ve üzeri ağırlıkta ekmek ürettikleri tespit edildiğini bildirdi.
Şeker, “Ülkemiz ve ilimiz açısından beslenmede bu kadar önemli bir yere sahip olan ekmeğin uygun şartlarda ve uygun ağırlıklarda üretilmesinin sağlanması için gerekli denetimlerin bu güne kadar devam ettiği gibi bundan sonrada devam edeceğini söylemiş olup ilimizde üretilen ekmeklerin uygun ağırlıklarda üretildiğinin tespit edilmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade etmiştir.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle