logo

reklam

ELEKTRİKLİ BİSİKLETLERDE SIKI DENETİM

Amasya trafik ekipleri, elektrikli bisikletler üzerindeki denetimlerini sıklaştırdı.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde tescili olmayan ve evrakları eksik olan 15 yaşından küçük elektrikli bisiklet kullanan sürücülerin üzerinde uygulama başlattı.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro amirliği ekipleri, sürücüleri uymaları gereken kurallar konusunda da bilgilendirdi.
Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Celal Sarısoy, trafikte kural ihlali yapan elektrikli bisiklet sürücülerini ve sürücülerin evrakları hakkında uyarıldığını söyleyerek, “Bundan sonra bu bisikletler üzerinde denetimlerin artırılacak. Elektrikli bisiklet sahiplerinin araçlarını kanunen tescil yaptırmaları gerektiriyor ise bunu emniyet müdürlüğünde tescil yaptırmaları gerekiyor. Elektrikli bisiklet sürücüleri trafik kurallarına uymak zorundalar. Kask takma zorunluluğunun yanı sıra yaya kaldırımlarında, ters yönlerde seyir etmeleri gibi kural ihlali yapanlar 2918 sayılı trafik kanununa göre gerekli cezai işlemleri uygulanacaktır. Sürücülerimizin duyarlılığını bekliyoruz. Bizim amacımız ceza değil, meydana gelebilecek kazaların önüne geçmektir.” dedi.
Amasya’da meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde, elektrikli motosiklet ve elektrikli motorlu bisikletlerin karıştığı kazaların önceki yıllara göre hızla arttığı ve çok sayıda vatandaşlarımızın mağdur olduğu görüldüğünü ve meydana gelen trafik kazalarını önlemek için yapılan denetimler konusunda açıklama yapan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Celal Sarısoy, ilimizde yapılan diğer denetimlerin yanı sıra elektrikli bisiklet ve motosiklet kullanıcılarına yönelik denetimlerin artarak devam edeceğini belirterek vatandaşlarımızdan elektrikli bisiklet ve motosiklet kullananların kask takma zorunluluğuna uymaları gerektiğini, ayrıca azami sürekli gücü 0,25 KW’ı geçen elektrikli bisikletlerin tescil edilme zorunluluğu olduğunu, bu araçları kullananların A1 sınıfı sürücü belgesi alması gerektiği, elektrikli motosikleti kullananların ise A2 sınıfı sürücü belgesi alması gerektiğini belirterek tüm vatandaşlarımızdan trafik kurallarına uymalarını ve uymayanları ise 155 polis ihbar hattına bildirmeleri gerektiğini belirtti.Elektrikli Bisiklet

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle