logo

reklam

Emniyet kararlı

AMASYA Emniyet Müdürlüğü insanların yaşam kalitesini etkileyen ve giderek artan gürültü kirliliğine karşı farkındalık seferberliği başlattı.
Gürültünün insanlar üzerindeki olumsuz etkilerini anlatan uzmanlar, “Gürültünün hem ruh hem beden sağlığımızda yüksek ve kalıcı etkisi var. Şöyle ki; günlük yaşamımızda farkında olarak veya olmayarak maruz kaldığımız gürültüler bizi fizyolojik ve psikolojik şekilde zorluyor, hayat kalitemizi düşürüyor. Konforlu ve sağlıklı bir yaşam için, yaşadığımız ortamlarda ses yalıtımının yapılması olmazsa olmaz bir koşuldur.” dediler.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Sube Mudürlüğü organizesinde “Gürültü Kirliliği ve Etkileri” konulu geniş kapsamlı konffeans verildi.
Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut’un ev sahipliği yaptığı konferansa Amasya valisi Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, İl Jandarma Komutanı Selami Akşit ile birlikte öğrenciler katıldılar.
“Gürültü kirliliği ve Etkileri” konulu konferansda Emniyet Müdürlüğü psikoloğu Özlem Kavak ile birlikte Amasya Üniversitesi Şerefettin Sabuncuoğlu eğitim Araştırma Hastanesi Pisikolog, Çocuk doktoru ve Kulak Burun Boğaz Uzman doktorları tarafından gürültü kirliliğinin insan sağlığına vermiş olduğu zararlar anlatıldı.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Sube Mudürü Ömer Kapsal, trafikte gürültü kirliliğine karşı “Korna Çalma Huzurumu Çalma” sloganıyla başlattıkları projeyi toplumun her kesimine anlatmaya çalıştıklarını belirterek, Gereksiz korna sesi sadece psikolojik değil, fizyolojik olarak da insan sağlığını etkiliyor. Uzmanlar günde 7.5 dakika boyunca bu gürültüye maruz kalmanın işitme kaybına yol açabildiği belirtiyor. Çalan kişinin de bundan etkilenmemesi düşünülemez. dedi.
Buarada Amasya İl Emniyet Müdürlüğünce katılımcılara ve çalışmada bulunan öğrencilere günün anlamına plaket verildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.