logo

reklam

Emniyet kemerinin önemini simülasyon aracı ile anlattılar

Emniyet kemerinin önemini simülasyon aracı ile anlattılar
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Kemeri Simülasyon Aracı vatandaşların daha güvenli bir şekilde seyahat etmelerine yönelik, araç kazaları sırasında özellikle emniyet kemerinin önemini vurgulamak için uygulamalı eğitimler veriliyor.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi tarafından hayata geçirilen Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’na binen Şehit Ferhat Erdin Spor Lisesi öğrencilerinin olası bir kaza anında emniyet kemeri kullanıp, kullanmamaları durumunda karşılaşacakları durum uygulamalı olarak anlatıldı. Öğrencilere ve vatandaşlara simülasyon aracı ile emniyet kemeri önemine vurgu yapılırken, alkol gözlüğü kullanımı, ışıklı ve ışıksız trafik uyarı levhaları tanıtılıyor.
Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, çarpışmalı ve tek taraflı kazalarda emniyet kemerinin öneminin daha fazla ortaya çıktığını belirterek, “Emniyet kemeri bağlanmadığında hava yastığının çok da yeterli gelmediğini görüyoruz. Şehir içi, şehir dışı fark etmeksizin emniyet kemeri mutlaka kullanılmalı.
Öğrencilerin kemersiz bir şekilde çok yavaş dönen aracın içinde dahi zorlandığı görülürken, kemer taktıklarında ise aracın içerisinde hiçbir zorluk yaşamadıkları görüldü.
Trafik simülasyon aracına binen bir öğrenci ise,”Emniyet kemeri takınca çok rahattı. Emniyet kemeri takmayınca içinde hareket halinde bulunduk. Hiç bir şekilde bir yerden tutunma ihtimalide yok zaten.” ifadelerini kullandı.
Vali Dr. Osman Varol il Emniyet Müdürü Fahri Bulut ile birlikte emniyet kemeri kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla hayata geçirilen Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı ile İl Emniyet Müdürlüğümüz görevlileri tarafından öğrencilere yönelik verilen eğitimi izledi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.