logo

reklam
05 Ağustos 2015

Emniyet uyardı: “Telefondaki telsiz sesine kanmayın“

telefonAmasya İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, arka fonda telsiz sesi kullanarak vatandaşları inandırmaya çalışan telefon dolandırıcılarına karşı herkesi dikkatli olmaya çağırdı!
İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, dolandırıcıların amaçlarına ulaşmak için her yola başvurduğunu kaydetti. Artunay, telefon yoluyla dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşlara şu uyarılarda bulundu: “Özellikle telefon üzerinden yapılan dolandırıcılık olayları oldukça yaygın. Kendisini, polis, asker, savcı diye tanıtıp, kontör, para veya kredi kartı bilgilerinizi isteyenlere sakın kanmayın. Hiçbir polis, asker ve savcı vatandaştan kontör veya para istemez. Bu tip durumlarla karşılaştığınızda telaşlanmayın, aldanmayın ve en yakın polis merkezine başvurun.”
Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Amasya’da da bazı vatandaşların bu tip dolandırıcılık olaylarıyla karşılaştığını hatırlatan Artunay, konuya ilişkin açıklamasını şöyle sürdürdü: “Vatandaşın iyi niyetini, bir anlık dalgınlığını fırsat bilen dolandırıcılar, her türlü yalan beyanda bulunarak, kontör, para veya kredi kartı bilgilerini almaya çalışıyorlar. Bu tip girişimlerle Amasya’da vatandaşlarımızda zaman zaman karşılaşıyorlar. dedi.
Amasya Emniyet Müdürlüğü kendisine ait sosyal medya sayfasından Amasya halkını telefon dolandırıcalara karşı uyardı. yapılan açıklamada; Kendini kamu görevlisi olarak tanıtan kişilerin “telefonla dolandırıcılık” yöntemiyle son dönemlerde birçok kişiyi mağdur ettiğini belirterek, “Polis, savcı, asker ya da farklı bir kamu görevlisi suçu ya da suçluyu takip için para istemez. Telefonla arayan kişi ne kadar inandırıcı olsa da hiçbir zaman şüpheyi elden bırakmayın. Mutlaka en yakın karakola gidin ya da 155’i arayarak durum hakkında polise bilgi verin” dendi.
Gelişen teknolojinin sağladığı imkanları kendi çıkarları için kullanan dolandırıcılara karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyaran Amasya İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, şunları söyledi:Gerekçe ne olursa olsun hiçbir emniyet müdürü, amir, başkomiser, polis, asker veya savcı ya da diğer kamu görevlileri vatandaştan telefonla ya da doğrudan gelip para istemez, isteyemez. Kamu görevlilerinin vatandaşlardan para, kontör, kredi kartı bilgilerini istemesi gibi bir durum söz konusu olamayacağı gibi kanunen de suçtur. Vatandaşlarımız şayet böyle bir durumla karşı karşıya kalırlarsa, kendilerine ne söylenirse söylensin, en kötü felaket senaryoları bile çizilse asla ve asla inanmasınlar. Dolandırıcıların taleplerine karşılık vermesinler. Ne kimlik bilgilerini, ne kredi kartı bilgilerini söylemesinler. Kontör veya para göndermesinler. Böyle bir durumla karşılaşırlarsa, telaşlanmadan, paniğe kapılmadan, telefondaki kişiye aldanmadan, hemen durumu en yakın polis merkezine bildirsinler.”

Share
860 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle