logo

reklam

Emniyetin Eğitim Mesaisi Başlıyor

AMASYA Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü, il genelindeki resmi ve özel tüm okullarda güvenlik önlemlerini arttırıyor. Her iki kurumun aldığı karara göre 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemin başlaması ile birlikte okullarla ilgisi olmayan ve okul çevresinde toplanan herkes, üst araması da dahil olmak üzere okul önlerinden uzaklaştırılacak. Okul önünden uzaklaşmak istemeyen ya da üzerinde kesici, delici, aletler ve bıçak bulunan kişilere cezai işlem uygulanacak. Ayrıca internet cafe, play station gibi yerlerde okul saatleri içerisinde öğrenci bulunduran işletmelere de idari para cezası verilecek.
Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Geleceğin teminatı olan çocukların güvenli ortamlarda eğitim ve öğretimlerini sürdürmeleri, “Güvenli Okul-Güvenli Eğitim” kapsamında öncelikli hedeflerinin arasında yer aldığı belirtildi.
Bulut, Geçmiş eğitim öğretim dönemlerinde olduğu gibi ‘Okul Polisliği Uygulaması’ 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminin ikinvci döneminde de devam edeceğini belirterek, Öğrenci yoğunluğu olan okullar ve bölgeler tespit edilerek Güvenli Okul-Güvenli Eğitim anlayışı içerisinde Amasya genelinde okul önleri ve çevrelerine yönelik devriye hizmetlerimiz arttırılmıştır. dedi.
Okullarla ilgisi olmayan okul çevresinde toplanan şahısların okul çevresinden uzaklaştırılması, öğrencilerin eğitim-öğretim saatleri içerisinde internet cafe, play station, umuma açık mekan, eğlence ve istirahat yerlerine alınmaması, 6136 sayılı kanun kapsamı dışında kalan her türlü kesici, delici, aletler ve bıçakların okul önlerinde, okul bahçesi ve çevresinde kişilerin üzerlerinde taşınması ve buna uymayanlara idari para cezası uygulanmasına karar alndığı öğrenildi.
Kararın Amasya il sınırları içerisinde ilkokul, ortaokul, lise dengi düzeyindeki resmi ve özel tüm okulları kapsadığını dile getiren Emniyet İl Müdürü Fahri Bulut açıklamasına şöyle devam etti.
“Amasya il sınırlan içerisinde kamu düzeninin sağlanması, okul çevresinde şiddet olaylarının engellenmesi, öğrencilerin eğitim-öğretim saatinde okullarda olmalarının sağlanması, okul giriş – çıkış saatlerinde asayiş ve trafik yönünden gerekli düzenlenmenin yapılması, okul çevresinde toplanan kişilerin kimlik kontrollerinin yapılarak, okulla ilgisi bulunmayan kişilerin okul önlerinde ve çevrelerinde toplanmalarının önüne geçilmesi, bu kişilerden öğrencilere ve öğretmenlere gelebilecek her türlü tehdit ve tehlikenin engellenmesi, uyuşturucu madde satıcılarının asıl hedefi olan gençlerimizin uyuşturucu madde zararlarından ve satıcılarından korunmaları, yasadışı faaliyet gösteren ideolojik ve bölücü faaliyet gösteren örgütlerin gençlerimizi kandırmalarının önüne geçmektir.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle