logo

reklam

Emniyetten Okullara Güvence

Emniyetten Okullara Güvence
AMASYA İl Emniyet Müdürü Fahri bulut, Geleceğimizin güvencesi ve teminatı olan çocuklarımızın şiddet olaylarına karşı korunması ve muhtemel şiddet olaylarının önlenerek her türlü korku ve endişeden uzak, güvenli ve huzurlu bir şekilde eğitim ve öğretimlerini sürdürmelerini temin ederek, öğrencilerin topluma yararlı birey olarak yetişmelerinin sağlanması en büyük amacımızdır. dedi.
Bu amaca yönelik olarak okullar ve çevresinde gerekli güvenliğin sağlanması, öğrencilerin huzur içerisinde eğitim ve öğretimine devam edebilmeleri için 2017/2018 eğitim-öğretim dönemi için, İl Emniyet Müdürlüğümüz sorumluluk bölgesinde bulunan ilk, orta, lise ve dengi okullara gerekli personelin Güvenli Eğitim Koordinosyon Görevlisi olarak görevlendirildiğini belirten Bulut, Öğrencilerimizin okullarına rahat ve güvenli bir şekilde gidip gelmelerini sağlamak amacıyla okullar çevresinde Asayiş Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin görev başında olduğunu söyledi.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü il genelindeki okulların giriş ve çıkışlarında trafik ve asayiş yönünden düzenli olarak emniyet önlemleri uyguluyor.
Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Amasya genelinde asayiş ve trafik olaylarına karşı, okul önlernide ve çevresinde gerekli önlemlerin alındığını söyledi.
Okulların riks oranlarına göre yeterli sayıda polis ekiplerinin okul çevresinde görev yaptıklarını belirten Bulut, İl Emniyet müdürlüğü olarak trafik yönünden de okullarda gerekli seminerler düzenleyerek bilinçlendirme çalışmalarına ağırlık verileceğini belirtti.

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.