logo

reklam

Emniyetten Şehit ailelerine ve gazilere iftar

iftar

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verildi.
Amasya İl Emniyet müdürü Mehmet Artunay, polis teşkilatının vatanın bütünlüğünü sağlamak adına birçok şehit verdiğini anımsattı.
Şehitlerin geride bıraktığı dul ve yetimlerle iftar yapmanın onurunu yaşadıklarını ifade eden Artunay, “Siz, vatanımızın tapuları olan aziz şehitlerimizin vefakar yakınları, ölümün en güzelini kucaklayan bu insanların birer emaneti olarak gönlümüzün en müstesna yerinde olduğunuzu bilmenizi isterim” dedi.
Artunay, “Bir toprak parçasının vatan olabilmesi ancak uğrunda dökülen kanlara mümkündür. Onun uğrunda kaybedilen hayatlarla mümkündür. Onun uğrunda verilen mücadeleye mümkündür. Gurur duyuyoruz bizim milletimiz tarihin derinliklerinden beri hep bu mücadeleye özveri ve fedakarlıkla bugüne gelmiş, hep bulunduğu toprak parçalarını vatan yapabilmek için her türlü fedakarlığı, her türlü gayreti, her türlü çabayı göze almış ve bunun gereğini yapmakta bir adım geri durmamıştır. Şehit ailelerine şunu hatırlatmak istiyorum, sizlerin hizmetinizdeyiz, emrinizdeyiz hangi sorununuz olursa olsun bir sıkıntıya düşerseniz düşün bütün kapılarımız sizler için açıktır” dedi.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Mübarek ramazan ayı birliğimize, beraberliğimize, dayanışmamıza ve kaynaşmamıza hizmet eden çok önemli bir aydır. Bu ay yeni hayırların ve güzelliklerin açıldığı sayfalara vesile olmaktadır. Hepinize sağlık, mutluluk, başarı ve afiyet diliyorum.” dedi.
İftar yemeği öncesinde Emniyet müdürü Mehmet Artunay konuklarını tek tek karşılarken, iftar yemeğinde kurum amirleri farklı masalarda oturarak Şehit Aileleri ve Gazi yakınlarıyla orucunu açtı. İftar yemeği sonrasında İlçe Müftüsü İsmail İpek nezdinde dua edildi.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Şehit aileleri ve gaziler onuruna verilen iftar programına Vali Çomaktekin’in yanı sıra Garnizon Komutanı Ufuk Uras, Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem, protokol üyeleri ve şehit yakınları katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle