logo

reklam

En Güzel Kiraz Akören’den

Amasya’’da “Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Haftası” kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kiraz teşvik yarışması düzenledi. Amasya’nın kiraz üretiminde Türkiye’de ilk beş içinde yer aldığı belirtildi. Amasya’nın en iyi kirazı Suluova Akören köyünden çıktı. Akören köyünden Muhammed Hamdi Ak birinci oldu.
Kiraz Teşvik Yarışmasına Vali Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ile birlikte kalabalık vatandaş topluluğu ve üreticiler katıldı.
Yarışmaya müracaat eden katılımcıların değerlendirmesi iki aşamada yapıldı. İlk aşamada bahçe kontrolü yapıldı ardından da üretilen kirazlar İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Ziraat Odası Başkanlığınca oluşan heyet tarafından değerlendirildi. Bu değerlendirme sonucunda Amasya’nın en iyi kirazı bu yıl Suluova ilçesinin Akören köyünden Muhammed Hamdi Ak yetiytirdi. Yarışmada birincisine 2 bin lira para ödülü verildi.
Yarışma öncesinde konuşma yapan Amasya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriya Şeker Amasya’nın tarım şehri olduğunu söyledi. Meyve yetiştiriciliği açısından Amasya’nın örnek bir olduğunun altını çizdi.
Suluova Akören köyünden Muhammed Hamdi Ak 2018 yılının kiraz teşvik yarışmasında birinciliği kazanırken yarışmada ikinciliği Gümüşhacıköy ilçesinden Güzide Haüyta kazandı. İkincilik ödülü olarak bin 500 lira kazandı. Üçüncülüğü ise Amasya merkez Saz köyündenr Satılmış Gökçe kazandı. Üçüncülük ödülü olarak bin lira aldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle