logo

reklam

Engelli gençlerin askerlik gururu

AMASYA da temsili askerlik uygulaması kapsamında engelliyer, 1 günlük temel eğitimlerini yapıp yemin ederek asker oldu.
Engelli derneklerinin girişimleri ile Amsaya 15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı General Hikmet Akıncı Kışlası’na gelen engelliler, askeri bot ve kamuflajlarını giydikten sonra eğitime alındı. Kışlada vatani görevini yapan askerler, burada komutanlarının gözetiminde engelli bireylere eşlik etti. Engelliler, asker selamı vermeyi, ‘rahat’ ve ‘hazır ol’ gibi komutlarda nasıl durulacağını öğrendi. Eğitimlerin tamamlanmasının ardından kışlada engelliler için yemin töreni düzenlendi. Programa Amasya valisi Salih Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik ve kalabalık davetli grubu ve engelli aileleri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla engelli gençler ellerini Türk bayrağı ve silahların üstüne koyarak ant içti.
Vali Salih Işık, askerlik hizmetinin Türk milleti için kutsallığını gösteren en büyük örneğin engelillerin vatani görev sevgisi olduğunu belirterek, “Hayat şartlarınızı ağırlaştıran engellerin sizin muaf olduğunuz bu kutsal ve kutsal olduğu kadar onurlu olan askerlik hizmetinden alı koymasına razı olmadınız. Bugün buraya gelmekle, şerefle taşınan bu askerlik üniformasını giymek suretiyle vatan ve askerlik sevgisinin büyük gücü karşısında engellerin nasıl aşıldığını gösterdiniz. Milletin bağrından çıkan ve onun ayrılmaz parçası olan Mehmetçik ile silah arkadaşı oldunuz. Ortaya koyduğunuz azim ve kararlılıkla burada bulunan herkesin sizlerle gurur duymasına, sevincinize ve heyecanınıza ortak olmasına vesile oldunuz” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle