logo

reklam

Engelliler Haftası Kutlanıyor

engelli haf

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, ““Devletimiz son yıllarda sosyal devlet olmanın gereği olarak engelilerin daha huzurlu ve mutlu olması için çok önemli çalışmalar yürüttü.” dedi.
Amasya’da Engeliler haftası zengin programlar çercevesinde sürüyor. Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şubesi tarafından Engelsiz Yaşam Parkında düzenlenen Engelliler Haftası programında 7 den 70 e herkesimden katılım gerçekleşti. Engelliler Haftasına Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin ile birlikte Amasya Milletvekilli Naci Bostancı, Garnizon Komutanı Tuğg. Ufuk Uras, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, MHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı da katıldı.
Son yıllarda Engelli vatandaşlarımız adına çok önemli yasal düzenlemeler yapıldığını belirten Vali Çomaktekin, Amasya’da ok güzel bir mekânda faaliyetlerinizi yürütüyorsunuz. Sizlerin sosyal, kültürel faaliyetler içerisinde olmanız bizleri sevindiriyor. Derneğimizin çok güzel çalışmaları var. Derneğimiz bütün sivil toplum kuruluşlarıyla, kamu kurum ve kuruluşlarıyla güzel ilişkiler içerisinde. Bu projeler sayesinde sizlerin tebessüm ettiğini görmek bizleri sevindiriyor. Gerek Bakanlığımızın, gerek Valiliğimizin, gerekse Belediye Başkanlığımızın bu konuda çok önemli katkıları var. Sizlerle beraber olmaktan mutlu oluyoruz” diye konuştu.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Engellilerin sosyal ve günlük hayatta yerlerini alma noktasında hepimiz hassasiyet göstermeliyiz.” dedi.
Özdemir, şehrin kentsel dönüşüm geçirdiği bir dönemde Amasya’nın dokusuna ve mimari yapısına uygun şekildeki görünüme sahip binada hizmet sunan bütün derneklerin tek çatı altında toplanmasının sosyal belediyecilik anlayışını göz önüne serdiklerini vurguladı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.