logo

reklam

Engellilerin buluşma noktası: Yüzme

Engellilerin buluşma noktası: Yüzme
Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut
“Engelliler daha azimli”
AMASYA İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmayla farklı engelli gruplarına ait çocuklar yüzme havuzunda bir araya gelerek özgürlüğe kulaç atıyor.
Amasya Emniyet Müdürlüğünün uyguladığı “Amasya’nın İncileri” adlı proje kapsamında Amasya Kapalı Yüzme Havuzu’nda zihinsel, bedensel, işitme, bedensel ve görme engelli 109 ve toplam 120 çocuklara, antrenörler Murat Görgülü nezaretinde haftanın belirli günlerinde yüzme kursları veriliyor.
Amasya İl Emniyet müdürü Fahri Bulut, “Tüm engelli grupları çalıştırıyoruz. Her hangi bir yaş sınırlamamız yok. İşitme, görme, zihinsel ve bedensel engellileri çalıştırıyoruz. Kabiliyetli, başarılı olanları aktif spora yönlendiriyoruz. Engelli çocukların yüzmeyle kendine olan güvenleri artıyor. Sosyal çevreyle daha uyumlu hale geliyorlar. Kendi kendilerine yetinme yetenekleri artıyor. Motivasyonları yükseliyor. Yeme içme davranışlarında bile değişiklik oluyor. Çünkü çocuk burada enerjisini boşaltıyor. Çocuklar sürekli havuza gelmek istiyor.”
Çocukların suda ayrı bir mutluluk yaşadıklarını anlatan Bulut, “Gelenler arasında tedavi amaçlı olanlara öncelik veriyoruz. Şu an farklı engelli gruplarından yaklaşık 109 çocuk yüzmeye geliyor” dedi.
Bulut, Yüzmeye katılanlara kaynaştırma modeli uyguluyoruz. Çocuklar bizim yaptıklarımızı görerek yardımlaşma duygularını geliştiriyor. Zihinsel engelli çocuk, görme engellinin koluna girerek havuza götürebiliyor. Diğer kulüp sporculardan da bu çocuklara engelli olduklarını hissettirmemelerini istiyoruz. Çünkü burada tüm engelli gruplarıyla kaynaşıyorlar. Engelli çocuklar diğerlerinden daha azimli. Pes etmeyerek cesaretle yüzüyorlar.” diye konuştu.
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek ve diğer yetkililerle birlikte yüzme kursunu ziyaret etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle