logo

reklam

Engelsiz Bir Amasya

Engelliler Haftası dolayısıyla Engelliler Derneği Başkanı Emine Hicin Arslan, Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şube Başkanı Musa Demiryarar, Otizmli Çocuklar ve Aileleri ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Kurt ve yönetim kurulu ile birlikte engelliler vali Salih Işık ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i makamlarında ziyaret ettiler. Ziyarette ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Arslan da yer aldı.
Işık; Engeller hepimizin ortak sorumlululuğudur
Vali Işık, “Son yıllarda ilimizde ve ülkemiz genelinde engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla ekonomik ve sosyal tedbirler uygulanmaya başlanmış ve engellilerin istihdamı ve eğitimi konusunda önemli adımlar atılmıştır. Kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarımızın ortak çalışmaları sonucunda engelli vatandaşlarımızın sorunlarını en az düzeye indirgeyecek şekilde çalışmalar yürütülmektedir. Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur.” dedi.
Özdemir; Engelsiz bir Amasya oluşturduk
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ise, Toplumumuzun engelli vatandaşlarımıza duyarlı olmasını sağlayarak engellilerimizin artık her alanda söz sahibi olduğu bir Amasya meydana getirdik. Engelsiz bir Amasya için çıktığımız yolda emin adımlarla yediden yetmişe tüm halkımızla bütün bir Amasya oluşturmanın gururu ve mutluluğu içerisinde tüm engelli kardeşlerimizi ve vatandaşlarımızı engelliler haftası nedeniyle saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle