logo

reklam

Erdem; kurban Bayramı dayanışma ruhunu canlı tutuyor

cengiz erdemAmasya Hayat Can Derneği Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem, “İslam dininde yapılan ibadetlerin bir yandan kişiyi Allah’a yaklaştırırken, diğer yandan pek çok güzelliği de bünyesinde barındırdığını, Allah için eda edilen kurban ibadetinin de çok sayıda hikmeti barındırdığını” söyledi.
Hayat Can Derneği ve Amasya Belediye Başkanlığı olarak bu yl Kurban Bayramında geçtiğimiz yıllardaki geleneğini sürdürerek bu Kurban Bayramında yardıma muhtaç ailelere yardım edecek.
Cengiz Erdem “Kurban ibadeti toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tuttuğu gibi bayram yapamayanları bayram sevincine ortak ederek sosyal adaletin gerçekleşmesine önemli derecede katkıda bulunmaktadır” dedi.
Kurban ibadetinin, bireyin malını Allah rızası için harcamanın yanı sıra, başkalarıyla paylaşma bilincini de geliştirdiğine işaret edenCengiz Erdem, şu görüşlere yer verdi:
“Kurban, bireylerin ihtiyaç sahibi insanlara yaklaşmasına, milletler arasında iyilik köprüleri kurulmasına vesile olmaktadır. Kurban, sadece akrabaları, komşuları ve dostları değil, yeryüzündeki bütün kardeşlerimizi birbirine yakınlaştırmaktadır. Hayat Can Derneği, hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize uzattığımız bir yardım eline vesile olmaktadır.
Erdem, Hayat Can Derneği olarak kurban ibadetini dini hükümler doğrultusunda yerine getirmek ve keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak maksadıyla her yıl Amasya Belediye Başkanlığı işbirliğiyle dini esaslara uygun, güven ve emanete riayet şiarıyla Vekaletle Kurban Kesim Programı düzenlediklerine dikkati çekti.
Hayat Can Derneğince bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelini 600 lira olarak belirlendi.

Share
977 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle