logo

reklam

Erdin Acar; “Köylerimizin ulaşım sıkıntısı anında müdahele ile çözülüyor”

Amasya İl Özel İdare Genel Sekreteri Erdin Acar,hafta başında kent genelinde etkili olan kar yağışı ile ilgili yapılan kar mücadelesi çalışmalarını değerlendirdi.
Genel Sekreter Erdin Acar, il genelinde etkili olan ve aralıklı olarak devam eden kar yağışı nedeniyle yapılan köy yollarının ulaşıma açılması çalışmasını değerlendirdi.
Çalışmalarda başarılı olduk.
Acar, yapılan çalışmalarda hasta, cenaze ve grup yollarına öncelik verildiğini de belirterek, İl Özel İdaresi kentte başlayan yoğun kar yağışlarının akabinde tüm ekipleriyle çalışmalarına başladı. Köy yollarında bir aksama olmaması adına yollara düşen ekipler, kısa sürede yolların tamamına yakınını ulaşıma açtı. Ayrıca 112 Acil Servis gibi önem arz eden kurumlar ile sağlanan koordinasyonla köylerin sağlık hizmetleri de hızlandırıldığını ve Amasya’da kar yağışlarına karşı hazırlıklı olduklarına dikkat çeken Acar, “İlimiz uzun bir süreden beri beklediği kar yağışına kavuştu. Bu konuda yaptığımız dualar kabul oldu. Afetsiz bir kar yağışı beklemekle birlikte, yeter ki kar yağsın biz açarız dedik. Ekiplerimiz kar yağışının başlamasının akabinde çalışmalarına başladı. İl merkezimiz ve ilçelerimizde tüm köylerimizde sorun olmaması için personelimiz tüm hızıyla çalışıyor. Şu ana kadar köylerde sorunların büyük bir kısmını bitirdik. Biz bu konuda hazır kıta beklemeye ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Kurumlar ile koordineliyiz
İl Özel İdaresi’nin öncelikli olacak durumlar için de hazırlıklı olduğunun altını çizen Acar, “Ekiplerimiz diğer kurumlarla da koordineli çalışmaktadır. Özellikle sağlıkla ilgili durumlarda 112 Acil Servis, AFAD ve Jandarma Teşkilatından gelen çağrıları dikkate alarak entegre olmaktayız.Sağlık ekiplerimizin giremedikleri alanlara ekiplerimiz anında müdahale ederek sorunu çözüyor.” diye konuştu.
Vatandaşlarımız hassas olmalı
Köylerde yaşayanlara da seslenen Acar, “Vatandaşlarımızın da bu süreçte hassas olmalarını istiyoruz. Özelikle hemşehrilerimiz zorunlu olmadığı sürece kar lastiği ve zinciri olmadan yollara çıkmasın. Bu durumda daha büyük sıkıntılar çıkabiliyor ve kazalar meydana geliyor. Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık bekliyoruz”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.