logo

reklam

ESNAF 50 BİN TL KREDİDE BİLGİLENDİRİLDİ

ise köseAmasya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, hükümetin esnaflara yönelik faizsiz kredi desteği uygulamasını 2017 yılında da devam ettirme kararını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, kredi desteğinin piyasalarda yaşanan nakit sıkıntısının çözümüne büyük katkı yapacağını söyledi.
KOSGEB’in 50 bin liraya kadar sıfır faizli kredilerinden Amasyalı esnafların da yararlanması için çalışmaların başladığını açıklayan İsa Köse, Esnaflara yönelik kredi faiz desteği verileceğini açıklanması, iş dünyasında memnuniyet oluşturdu. İsa Köse, hükümetin KOBİ’lere üst sınırı 50 bin lirayı bulan faizsiz kredi desteği verme kararını değerlendirdi. Türkiye’nin 2016 yılında, siyasi, toplumsal ve ekonomik olarak çok büyük sıkıntılar yaşadığını belirten Köse, ekonomideki problemlerin aşılmasına yönelik hükümetin teşvik ve destek uygulamalarını önemli bulduklarını söyledi.
Amasya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkan İsa Köse de söz konusu kredinin geri ödeme koşullarını da cazip tutulup ilk 12 ay ödemesiz, kalanın ise üçer aylık eşit taksitler halinde 36 ay vadeyle ödenebileceğini söyledi.
“Bu kredi için; işletmeler, çalışan sayısı ve net satış hasılatı daha az olandan başlayarak sırlamaya tabi tutulacaklardır. Başvuru yapan tüm esnaf ve sanatkarlarımız güvenlik soruşturmasından geçirilecek ve 27 Şubat 2017 tarihinden itibaren kredi faiz desteğine hak kazana işletmeler SMS ve bilgilendirme e-postaları gönderilecektir.” İfadelerini kullandı.
KOSGEB Amasya İl Müdürü Bayram Ali Kukuş ise, KOSGEB sıfır faizli kredi desteği müracaatlarının “sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr” internet adresine vergi numaraları ile işletmenin kuruluş tarihi girilerek yapılabileceğini belirterek, “Herhangi bir danışmana veya herhangi bir yere gidip başvuru yapmalarına gerek yok. Kendileri internete girip kolaylıkla başvurularını yapabilir. O yüzden bu dönemlerde özellikle dolandırıcılık yönünde birçok mesajlar gelir. ‘Krediniz hazır. Buna yönelik başvuruları yapın. Yardımcı oluruz’ gibi bu tarz mesajlara dikkat etmeleri gerekiyor” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle