logo

reklam

Esnaf bayramı bekliyor

isa köse

2015 yaz sezonunda piyasalarda halen durgunluk yaşanıyor. Haziran ayının boş geçtiğinden yakınan Amasya esnafı bayramdan umutlu.
Seçim çalışmaları için harcanan paraların ve ramazan ayının piyasayı canlandırır umudunun bir nebze boşa çıkmasından, esnaf bayram alışverişlerine bel bağladı. Pazar ve market alışverişlerinde yıl boyu beklediğini bulamayan esnafın, borç yükünden kurtulabilmek için gözünü bayram alışverişlerine çevirdi.
Genel seçimlerin sonuçlarının belirsizliği ve hükümetin kurulmaması ile birlikte iç piyasada büyük bir belirsizlik yaşanıyor. Ramazan dolayısıyla durgunluk yaşanırken, esnaflar işlerinin açılması için bayramı beklemeye başladı.
Köse; Ramazan bereketi ile geldi
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, piyasalarda özellikle de gıda sektöründe ramazan alışverişleri sayesinde önemli bir canlılık yaşandığını kaydederek, tezgahların yılın en hareketli dönemini geçirdiğini, sahur ve iftariyelik için çarşı pazara koşan vatandaşın esnafın yüzünü güldürdüğünü bildirdi.
“Ramazan yine bereketi ile geldi. Özellikle gıda üzerine satış yapan esnafımızın satışlarında artış yaşanıyor. Bu artışlar Ramazan ayının sonuna kadar inşallah devam edecek. Yine Ramazan Bayramı öncesi ise giysi satışı yapan esnafımızın işleri daha da artacaktır” değerlendirmesinde bulundu.
Bayramların esnaf için borç ödeme dönemi olduğunu belirten Köse, esnafın tezgahlardaki yoğunluğu sadece bayramlarda yakalayabildiğini ve bu sayede biriken borcunu da ödeme imkanı bulduğunu ifade etti.
Köse, bayram alışverişleri sayesinde gıdadan sonra en çok tekstil-giyim ve hediyelik eşya sektörlerinde hareketlilik yaşanmaya başladığını kaydederek, Amasya’da bayram canlılığının şimdiden kendini gösterdiğini aktardı.

Piyasa, Turizm ile Canlanıyor
Umutlarını bayrama bağladığını dile getiren esnaf, yaşanan durgunluğun bayramda aşılmasını umut ettiklerini belirtti.
Amasya’nın tarihi kültürel miras zenginliği ile birlikte bir doğa harikası olması konumuylada bir turizm kenti olduğuna dikkat çeken Amasya esnafı. Onbir ayın sultanı ramazan ayının gelmesi ile birlikte Amasya’ya gelen yerli turist sayısında büyük bir düşüş yaşandığını belirterek, bayram ile ile birlikte Amasya’ya yerli ve yabancı turist gelişinde büyük bir patlama beklediklerini ve bunun Amasya ekonomisine canlandıracağını ifade ettiler.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle