logo

reklam

Esnafın bayramda yüzü güldü

Esnafın bayramda yüzü güldü
Esnaf 10 Gün Bayram Yaptı
Bir Bayramıda Bereketiyle Geride Bıraktık
KURBAN Bayramı tatilini fırsat bilen binlerce yerli turist Amasya’ya akın etti. Çarşı, pazarda yerli turist yoğunluğu gözlenirken, otellerdeki doluluk oranı ise yüzde 100’e ulaştı.
Ekonomik krizin etkileri nedeniyle vatandaşın kısıtlı bütçe ayıracağını düşünüp bayram öncesinde pek umutlu olmayan esnafın, özellikle 30 Ağustos Zafer Bayramı ve kurban Bayramı tatillerinin birleşmesi ile 10 güne çıkan uzun tatil esnafın yüzünü güldürdü. Amasya 15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında vatani görevini yapan askerlerin yemin törenine 10 bine yakın asker ailesinin Amasya’ya gelmesi ve uzun tatilin büyük bir bölümünü Amasya’da geçirmesi, Amasya esnafına bayramı, bayram gibi yaşattı. Esnafın bir kısmı eski bayramları aradıklarını ifade etse de, satışların önceki dönemlere göre artmasından memnun olduklarını belirtti. Piyasadaki bereketin hem küçük esnafa hem de büyük alışveriş merkezlerine ‘‘şeker tadında‘‘ bayram yaşattı.

“ESNAFIMIZ HAZIRLIKLIYDI”
Amasya Esnaf Odaları Birlik Başkanı İsa Köse, Bayramı tatilinde Kültür Turizmin gizemli taçı Amasya’da yaşanan yoğunluğu değerlendirdi. Bayramda esnafın da satışlardaki büyük artış nedeniyle bayram yaptığını belirterek, Amasya’daki ekonomik yaşamı fırsatçılığa değil fırsata çevirmek gerektiğini vurguladı.
Geride kalan Kurban bayramında Amasyalı esnafın işlerinin açıldığını belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Köse; “Daha çok restaurant ve cafe sektörü olmak üzere Amasyalı tüm esnaf iş yaptı. Piyasanın biraz kıpırdaması esnaf için moral oldu” dedi.
30 Ağustos Zafer Bayramı tatilini de içine alarak on güne çıkan bir Kurban Bayramı tatili yaşadıklarını ifade eden Köse, şöyle dedi: “Bu süre, bölgemizi ziyaret edenler kadar, esnafımız için çok önemliydi. Esnafımız da bunun bilincinde olduğu için önceden hazırlıklıydı. Ben, işletmelerimize teşekkür etmek istiyorum.* dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle