logo

reklam

Etiketsiz Ürünlere Taviz Yok

Amasya’da denetimlerini sıklaştıran Amasya Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, marketlerin ardından şehir semt pazarlarını da denetledi.
eri, marketlerin ardından Serdivan’daki semt pazarlarını da denetledi.
Amasya’da market ve manavlarda ve semt pazarlarında etiket denetimi yapan ekipler, pazar tezgahlarını tek tek kontrol ederek ürün fiyatlarının yanı sıra ürünlerin kalitesi, pazarların açılış kapanış saatleri ve pazar yeri çizgi uygulaması hususunda denetimler yapıyor. Fiyat etiketi bulundurmayan pazarcılara uyarılarda bulunan zabıta ekipleri, satılan her ürün üzerinde fiyat etiketi olması gerektiğini pazar esnafına ileterek tezgahlarda etiketsiz ürün satışına izin vermediler.
Tüketici haklarını korumak ve vatandaşların maddi açıdan zarara uğramalarına engel olmak için denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğini belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Denetimlerdeki temel amacımız, vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığı ile alış-veriş yapmalarına ortam sağlamak. Sağlık noktasında önemsediğimiz hususlarla birlikte vatandaşlarımızın cebine zarar verecek fahiş fiyat uygulamalarına da izin vermiyoruz. Bu konuda asla taviz vermeyeceğiz. Hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın haklarına sahip çıkarak sağlıklı ve güvenli bir alışveriş ortamı sağlayacağız” dedi.
Denetimler sırasında eksiklikleri olan pazar esnafının uyarıldığına ve bilgilendirildiğine de değinen Sarı, “Denetimler sırasında esnafımızı eksik oldukları konularda uyarıyoruz. Esnafımız da bu konuda bizlere destek oluyor ve uyarılar sonrası eksikliklerini hemen gideriyor. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli gıda tüketebilmesi, alışverişlerini huzur içerisinde yapması için satıcıların uyması gereken kurallar ve tüketici hakları da ekiplerimiz tarafından pazar esnafımıza tekrar hatırlatılıyor. Denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir. ” diye konuştu.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle