logo

reklam

‘Etwinning – Okumak Yaşamaktır’

‘Etwinning – Okumak Yaşamaktır’
81 İlde Eş Zamanlı Sergilendi
Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu, 16 Avrupa ülkesi tarafından ortaklaşa yürütülen ve 81 ilden bir okulun katıldığı ulusal ve uluslararası “Etwinning – Okumak Yaşamaktır” projesi kapsamında kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.
Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu, Avrupa Birliği’ne üye ve üyelik sürecinde olan ülkelerin öğretmenleri arasında bilgi paylaşımı ve proje faaliyetleri yürütülmesi amacıyla kurulan E-Twinning sistemi kapsamında, ‘Okumak Yaşamaktır’ proje sergisi Amasya Güzel Sanatlar Galerisinde vali Dr. Osman Varol tarafından gezildi. Vali Varol Milli Eğitim müdürü Dr. Hüseyin Güneş’ten çalışma hakkında bilgi aldı.
Güneş, Proje 6-11 yaş grubunu kapsadığını belirterek, Çalışma dili Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dildir. Projenin genel amacı dünya için kitap okumanın ne kadar önemli olduğu bilincini çocuklara aşılamak, kitap okumaya her kesimin dikkatini çekmek ve dünyaya bir mesaj vermektir. dedi.
2018 tarihinde proje değerlendirmesinde elde edilen veriler; gerçekleştirilecek organizasyon ile Türkiye’nin 81 ili ve dünyadaki proje ortağı ülkelerle eş zamanlı olarak sergileniyor. Proje ile Amasya ilinin kültürel ve tarihi mekanları da sergilenme fırsatı buldu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle