logo

reklam

Ferhatın Delmediği Dağlar Delindi

Şehir trafiğine alternetif yol açmak için
Ferhatın Delmediği Dağlar Delindi
Şehir merkezinin trefik akışını daha hareketli hale getirmek için Ferhat örnek alındı ve dağlar delindi. Bu sefer ferhetın delmediği dağlardan su yerine trafiğin daha akışkanlık kazanması için 1 kilometre uzunluğunda tünel açıldı.
Trafik yönünden başı dertte olan şehirlerden biri durumundaki Amasyanın bu probremine çare olması için Ferhat Tüneli açıldı. Şehir trafiğine girmeden şehir merkezinden Kurşunlu ve Şeyhcui Mahallesi ile Çevre yoluna ulaşım sağlanacak.
İnşaatı devam eden tünelin yüzde 92 lik kısmı tamamlandı. Havalandırma ışıklandırma ve altyapı çalışmalarının bitirilmesinden sonra 2018 yılının ilk aylarında hizmete girmesi beklenmekte,
Konu hakkında bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Ferhat Tünelinin sonuna gelindi. Yüklenici firma yüzde 92 lik bölümünü bitirdi. Normal süresi 12 aralıkta biteceğini belirterek, Mücbir sebeblerden dolayı 12 ocak tarihi itibarı ile teslim almayı hedefliyoruz dedi.
Ferhat Tüneli’nin Amasya şehir merkezine kazandıracağı rahatlık konusunda da şu değerlendirmeleri yapan Özdemir. Biliyorsunuz Amasya bir koridor şehir. Tek ana yol ve buna paralel bir bulvarımız var.
Trafikte hızlı araç sayısının artması trafik akışkanlığında tıkanmalara yol açmaktadır. Açılan bu tünel baypas görevini üstlenecektir. Şehirtrafiğine girmeden, zaman kaybetmeden dogu batı veya batı doğu istikametinde araç geçişlerine imkan verecektir. Ferhat Tünelinden geçişler şehir trafiğini sona erdirmiyecektir fakat rahatlatacaktır. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle