logo

reklam
04 Ağustos 2016

FETO OPERASYONLARI SÜRÜYOR

fetoasaFETÖ/PDY’nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Amasya’da başlatılan soruşturma kapsamında Amasya’da polis tarafından gözaltına gardiyan O.K., emniyetteki sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede mahkemece tutuklandı.
Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) ilişkin soruşturması kapsamında, Merzifon ilçesinde gözaltına alınan M.Y.K. iş adamının evinde ve iş yerinde yapılan aramalarda (B) serili 1 domar ile birlikte “Cihan” ibareliseçim görevli kimlik kartı ve bir adet tabanca, tüfek ele geçirildi iş yerindeki ve evindeki bilgisayara el konuldu.
Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs suçundan Amasya’nın Merzifon ilçesinde haklarında yakalama kararı çıkartılan S.A. ile eşi S.A.’nın evlerinde arama yapıldı. 21 Temmuz’da İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yurt dışına çıktıkları belirlenen çiftin aile bireylerinin de bulunduğu evlerinde yapılan aramada üyesi oldukları Hayderiye Alevi Bektaşi Kültür ve Eğitim Derneği’nin aynı tarihli dernek genel kurul fesih evrakları, ‘Türkçe İncil’ ve bazı materyallere el konulduğu öğrenildi.
Polis tarafından yürütülen operasyonlar kapsamında Suluova ilçesinde yapılan soruşturma kapsamında 16 iş yerinde arama yapılırken, gözaltı sonrası savcılıktaki işlemlerinin ardından mahkemeye çıkartılan 10 esnaf adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ayrıca 2 esnafında emniyetteki sorgusu sürdüğü ve bugün mahkemeye çıkarılacakları öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle