logo

reklam

Fetö Soruşturmaları

AMASYA da Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında yakalama kararı bulunan Adli Tıp Uzmanı Sisan S. gözaltı sonrası çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Amasya’da Adli Tıp Kurumu’nda fetö yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Adli tabip uzmanı ve eşi ile birlikte bir kişi tutuklandı.
Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafında yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Adli Tabip Sinan S. ve eşi Sabiye S ile birlikte Hasan K. Amasya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından Amasya Adalet Sarayı’na sevk edildi.
Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından sorguları yapılan kişiler, Amasya Cumhiriyet Savcılığının tutuklanmaları talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Mahkeme Adli Tabip Sinan S. eşi Saniye S ile birlikte Hasan K. nin tutuklanmasına karar verdi.

15 Astsubay Tutuklandı
Amasya’da, Merzifon Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması FETÖ/PDY’nin askeri mahrem yapılanmasında kapsamında, geçtiğimiz hafta Amasya merkezli 13 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 51 astsubaydan 26’sı geçtiğimiz gün akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan astsubaylardan 15’i tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 11’i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

8 Asker Gözaltında
Amasya’nın da içinde bulunduğu ve 20 ilde Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda Merzifon 5 nci Ana Jet Üstü Komutanlığında 8 muvazzaf astsubay gözaltına alındı.
Tokat Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY’nin askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanlığında 20 astsubayın gözaltına alınmasının ardından eş zamanlı 20 ilde eş zamanlı olarak belirlenen adreslere yapılan operasyonda haklarında gözaltı kararı çıkarılan toplam 34 muvazzaf asker hakkında yakalama ve gözaltı kararı yerine getirildi. Amasya Emniyeti Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından 8 muvazzaf astsubay gözaltına alındı. Gözaltı kararı çıkan askerlerin 1’inin teğmen, 28’inin astsubay, 2’sinin uzman çavuş olduğu, bunların dışında gözaltı kararı çıkartılan 3 astsubayın ise daha önceden ihraç edildiği öğrenildi.
Amasya Emniyeti Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından gözaltı yapılan muvazzaf astsubay’ın O.Ç. C.İ. O.S. M.C. A.C. C.T. M.O ve Y.T olduğu öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle