logo

reklam

FETÖ soruşturması genişliyor

AMASYA’da Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’nin gerçekleştirmek istesiği darbe girişimi sonrası başlatılamayan geniş kapsamlı soruşturma hız kazandı.
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Amasya’da ByLock kullandıkları tespit edilen 21 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. 21 Kişiden 19 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.
Amasya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma çerçevesinde polis ekipleri, Amasya il genelinde haklarında gözaltı kararı alınan 21 kişiden 19 kişiyi gözaltına aldı. Bu kapsamda ekipler, şüphelilerin ikametgahlarında arama gerçekleştiriyor. Zanlıların bilgisayarlarından da imaj alma işlemi yapılıyor. Bu arada emniyete getirilen şüpheliler “terör örgütüne üye olmak” ve “terör örgütüne finas sağlama” suçlamalarıyla sorgulanıyorlar.

Üsteğmen tutuklandı
Amasya’da polisin Fetullahcı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik yaptığı operasyonda yakalanan bir üsteğmen ile eski gazeteci tutuklandı, bir üsteğmen ise gözaltına alındı.
FETÖ, örgütün kullandığı haberleşme yöntemlerinden biri olarak tespit edilen büfelerdeki kontörlü telefonları kullanarak iletişim sağladığı anlaşılan Üsteğmen M.A.A. polis tarafından yakalanarak çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Örgütle iltisakı bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Üsteğmen E.Ö.’nün ise Adli kontrol şartı ile serbest kaldı.
Gazeteci Tutuklandı
Operasyon kapsamında Zaman Gazetesi ve Todays Zaman’da yazılar yazıp bir dönem TBMM’de Today’s Zaman Parlamento Büro Şefliği görevinde bulunup Bank Asya hesabında para artırımı gerçekleştirdiği tespit edilen A.A.K.’nın da örgütle iltisakı bulunduğu gerekçesiyle yakalanarak çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konulduğu bildirildi.

Share
996 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle